Optymalizacja stron internetowych – najważniejsze, co musisz wiedzieć

Stworzenie strony internetowej to nie koniec pracy nad nią. Istotne jest, aby była ona popularna wśród internautów. Lecz co zrobić, aby nasz portal cieszył się zainteresowaniem? W tym celu wykonuje się optymalizację.

O co chodzi w optymalizacji stron internetowych?

Optymalizacja polega na ulepszeniu kodu oraz treści opublikowanych na stronie. Dzięki dobrze przeprowadzonej optymalizacji strona będzie lepiej indeksowana przez roboty sieciowe, co sprawi, że zajmie ona wyższą pozycję w rezultatach wyszukiwania.

Jakie elementy podlegają optymalizacji stron internetowych?

Prawidłowo przeprowadzona optymalizacja – oprócz kodu strony – dotyczy także zamieszczonych na niej artykułów i grafiki. Optymalizacji kodu dokonuje się pod kątem: usprawnienia wyświetlania, prawidłowej walidacji oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki . Treść powinna być zgodna z tytułem strony. Dobrze, jeżeli na stronie znajdują się słowa kluczowe, nie powinno być ich jednak zbyt wiele. Dokonując optymalizacji grafiki trzeba zwrócić uwagę na to, czy pliki nie są za duże oraz na typ użytej kompresji. Oprócz tego zoptymalizowane mogą być same słowa kluczowe i linki zamieszczone na stronie.
Solidnie przeprowadzona optymalizacja strony pomaga w osiąganiu lepszych wyników wyszukiwania i podnosi popularność serwisu. Optymalizując stronę nie należy zapominać o tym, że przede wszystkim ma być ona łatwo dostępna dla użytkowników.