Zbiornik ze stali nierdzewnej dla branży spożywczej i kosmetycznej

Stal nierdzewna jest jednym z najbardziej stabilnych chemicznie stopów. Nie wchodzi w reakcje z kwasami, nie ulega korozji i zachowuje swoje właściwości nawet w krańcowych temperaturach. Jest to związane z zawartością chromu, który przy kontakcie z powietrzem wydziela się ze stopu i formuje na powierzchni niedostrzegalną warstwę. Ochrania ona stal przed szkodliwym wpływem licznych substancji chemicznych, a także podnosi jej wytrzymałość na nieprzychylne warunki. Z tego powodu zbiorniki ze stali nierdzewnej są wykorzystywane w wielu sferach przemysłu.

Zbiorniki stalowe w przemyśle kosmetycznym

Ze względu na to, iż stal nierdzewna nie reaguje z związkami chemicznymi wykorzystywanymi do wytwarzania kosmetyków, wyprodukowane z niej zbiorniki są szeroko stosowane w tej branży. Używa się ich zarówno w procesie produkcyjnym, jak i do magazynowania sporych ilości gotowych środków. Wspomniane wcześniej cechy sprawiają, że zbiorniki ze stali nierdzewnej są także świetnym rozwiązaniem dla zakładów wytwarzających i przetwarzających materiały opałowe oraz dla przemysłu chemicznego.

Zbiorniki nierdzewne w sektorze spożywczym

Zbiorniki ze stali nierdzewnej są często używane w różnych firmach z szeroko pojętej branży spożywczej – w placówkach gastronomicznych czy też zakładach przetwórstwa. W browarach, gorzelniach czy piekarniach wszędzie spotyka się zbiorniki fermentacyjne również wyprodukowane z tego materiału. Oferta podmiotów zajmujących się produkcją zbiorników ze stali nierdzewnej cieszy się powodzeniem w sektorze spożywczym w głównej mierze dlatego, że na tego rodzaju pojemnikach nie powstaje nalot, który sprzyja zakażeniu ich zawartości drobnoustrojami lub dzikimi drożdżami.