Uszczelnianie okien – kiedy tak właściwie jest potrzebne?

Jeżeli potrzebujesz zlecić uszczelnianie okien Warszawa, zajrzyj na serwismeteo.pl.

Odczuwasz chłód wiejący od okna lub drzwi balkonowych? To nieomylny znak, że nieodzowne jest uszczelnianie okien. Wykonuje się je w przeróżnych sytuacjach – po zamontowaniu okien w nowo wybudowanych mieszkaniach, jednakowoż oraz w oknach kilkuletnich, w których zużyły się uszczelki. Dowiedz się, na czym polega uszczelnianie okien i dlaczego jest tak ważne!

Na czym polega uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien to nic innego jak asekuracja okien właściwymi materiałami, aby przez nieszczelności nie uciekało ciepło powietrze. Wedle testów przez nieszczelne okna ma prawo wydostawać się z lokalu mieszkalnego nawet 30% ciepła! To wszystko przekłada się komfort mieszkania, lecz oraz na rachunki – wskutek tego prawidłowe uszczelnienie okien jest niezwykle istotne.
Uszczelnianie okien realizuje się od wewnątrz i od zewnątrz. W obu tych przypadkach użytkuje się inne materiały – do uszczelniania okien od wewnątrz używa się w głównej mierze silikonów, folii paroszczelnych i innych materiałów paroizolacyjnych, a do uszczelniania okien od zewnątrz – taśmy z pianki, folii oraz innych materiałów paroprzepuszczalnych.

Kiedy tak właściwie wezwać fachowców od uszczelnienia okien?

Jeżeli odczuwasz chłód wiejący od okien, świadczy to o tym, że z pewnością trzeba je uszczelnić. Powodem konieczności wykonania uszczelniania okien może być zużyta uszczelka, jednakowoż również błędy montażowe.
Uszczelnianie okien należałoby też wykonać zawsze w nowym domu bądź też mieszkaniu (po postawieniu lub ewentualnie odbiorze). Fachowcy zadbają o to, by w miejscu, gdzie ościeżnica łączy się z murem, nie było jakichkolwiek szczelin oraz zastosują odpowiednie materiały izolacyjne.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]