Uszczelnianie okien drewnianych i PCV – zatrzymaj ciepło w domu

Dowiedz się, kto ma w swojej ofercie uszczelnianie okien Warszawa. Skieruj się tutaj

Stan techniczny okien ma ogromny wpływ na komfort domowników. Okna zabezpieczają mieszkanie przed mrozem i wilgocią, ale również separują je od zewnętrznych hałasów. Uszkodzone lub źle wyregulowane okna nie gwarantują stosownych warunków, co nie tylko niekorzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie domowników, ale też, z uwagi na pokaźną utratę ciepła, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze argumenty ku temu, by zadbać o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Podpowiadamy, co zrobić w takiej sytuacji.

Co należy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Według specjalistów, przegląd stanu technicznego okien powinno się przeprowadzić przynajmniej raz na 12 miesięcy. Nie wolno tego zaniedbywać, gdyż po tym okresie potencjalne usterki mogą stać się na tyle poważne, że nie usunie ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też drewniane można rozpoznać po oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej wysiłku należy włożyć w poruszanie klamką, tym większe zapewne są luzy i, w konsekwencji, ubytki ciepła.

Jak wykonać uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wytworzonych z innych materiałów, polega głównie na ich wyregulowaniu (najczęściej służy do tego ulokowana na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z wiatrem, wysokimi i niskimi temperaturami, a także wilgocią mogą już w kilka miesięcy utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i specjalistycznych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy zabierać się za to samemu. Lepiej uczynimy zlecając to doświadczonej firmie zajmującej się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa działają obecnie nie tylko w Warszawie oraz innych dużych miastach, ale również i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]