Usługi dla firm – przemysłowy druk 3D w technologii FDM, SLS, SLA

Drukarka 3D usługi. Uzyskaj więcej wiadomości.

Usługa drukowania 3D jest adresowana zarówno do osób fizycznych, jak i klientów profesjonalnych. Kto jest jej możliwym zleceniodawcą? Usługa jest kierowana głównie do projektantów CAD, inżynierów, konstruktorów, osób zatrudnionych w działach technicznych i badawczo-rozwojowych, a także przedstawicieli wielu innych branż przemysłu. Każda osoba bądź firma, której potrzebny jest prototyp bądź model koncepcyjny wydrukowany w technologii PolyJet, SLS,SLA, FDM, i DMLS, może skorzystać z tej usługi przy założeniu, iż nie dysponuje własnym urządzeniem do drukowania 3D.

Drukowanie 3D – jakie usługi oferuje CadXpert?

CadXpert – polski lider w obszarze profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – poza asortymentem świadczy także usługi, takie jak:
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D
Poza przytoczonymi powyżej usługami CadXpert oferuje także szkolenia (webinary i stacjonarne). Na stronie dystrybutora znajdziemy także strefę wiedzy. Są tam zarówno informacje od producentów urządzeń do druku 3D, jak i zredagowane przez specjalistów CadXpert. Firma CadXpert jest również organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

FDM – druk 3D modeli koncepcyjnych oraz prototypów

Najpopularniejszą metodą druku 3D jest FDM – za jej uznaniem stoi bardzo dobra relacja ceny do jakości, a także możliwość wykorzystywania filamentów w ogromnej palecie kolorystycznej. W trakcie druku metodą FDM na prototyp nakładane są kolejne warstwy tworzywa termoplastycznego – istnieje możliwość wyboru grubości warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany przede wszystkim za pomocą urządzeń przemysłowych Stratasys i drukarek 3D marki MakerBot. Tę metodę druku wykorzystują osoby potrzebujące modeli koncepcyjnych albo prototypów.

SLA – precyzyjny wydruk 3D detali

Wydruk 3D metodą SLA to pierwsza, pionierska metoda sporządzania prototypów. Ta technika – zwana też stereolitografią – polega na fotoutwardzaniu nowych warstw płynnej żywicy wiązką laserową. Do kogo adresowana jest usługa druku 3D w technologii SLA? Do podmiotów lub osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To metoda, która gwarantuje niespotykaną rozdzielczość druku i druk gładkiej powierzchni, wyrazistych krawędzi, detali oraz bardzo cienkich elementów.

Technologia SLS – druk 3D poliamidem w proszku

Technologia drukowania 3D metodą SLS opiera się na podobnej zasadzie jak opisana powyżej technika SLA. Także tutaj nakładane są kolejne powłoki tworzywa – w tym przypadku są to warstwy poliamidu w proszku. Jakie są najistotniejsze atuty tej techniki druku 3D? Technologia SLS ma największy potencjał produkcyjny. Technologia spiekania laserem proszku poliamidowego gwarantuje precyzję kształtu oraz trwałość mechaniczną i chemiczną.

Nasz adres:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]