Sesje coachingowe – odkryj swój pełny potencjał

Sesje coachingowe - na tej stronie znajdziesz więcej informacji o najlepszej ofercie

Kompletne spożytkowanie własnych możliwości może nie być proste. Czasem przyczyną kłopotów są przeszkody psychologiczne, innym razem po prostu brakuje nam motywacji. Bez względu na powód, takie przeciwności bywają niezmiernie dokuczliwe i praktycznie hamują rozwój zawodowy bądź osobisty. Co więcej, zwalczenie ich bez pomocy osób trzecich jest nieraz jest niemożliwe albo co najmniej karkołomnie trudne. Dlatego powinno się skorzystać z doświadczenia zawodowców. Tym bardziej, że techniki, z których korzystają współcześnie coache, w szeregu przypadków okazują się bardzo skutecznym narzędziem w przezwyciężaniu przeszkód blokujących drogę do realizacji wyznaczonych celów.

Profesjonalny coaching. Jakie zagadnienia analizuje coach?

Współpraca z coachem powinna zacząć się od poznania się obu stron. Na starcie istotne jest niewątpliwie zbudowanie specyficznego typu relacji oraz dwustronnej ufności, które są niezbędne do tego, by pojawiły się oczekiwane rezultaty. W toku początkowych rozmów – które można odbyć przez telefon bądź za pomocą rozpowszechnionych komunikatorów – coach pozna też ambicje, cechy charakteru i możliwości swojego klienta, a także uzgodni z nim strategię działania. W toku współpracy z reguły prowadzi się kilka sesji coachingowych, które trwają około 1,5 godziny. Ostatnia sesja jest natomiast okazją do podsumowania działań oraz ustalenia, jak klient poradzi sobie z danymi trudnościami samodzielnie. To, które problemy będą analizowane w czasie sesji coachingowych jest uzależnione od celów osoby zwracającej się o pomoc – może to być spotęgowanie jego skuteczności bądź podniesienie szeroko rozumianego zadowolenia z życia.

Czy należy rozważyć skorzystanie z coachingu?

Na coaching warto zdecydować się w rozlicznych przypadkach. Jedną z najpoważniejszych pobudek uzasadniających zwrócenie się o pomoc coacha, jest pragnienie całkowitego zagospodarowania własnego potencjału celem rozwinięcia kwalifikacji zawodowych lub personalnych. Coach psycholog potrafi też w zauważalny sposób pomóc nam w podwyższeniu komfortu życia, wzmacniając poziom satysfakcji lub ucząc, jak oswajać lęki.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]