odbiór starych mebli, utylizacja starych mebli Kraków

Opróżniasz piwnicę? Zamów kontenerowy odbiór starych mebli

Każdy z nas na pewno świetnie zdaje sobie sprawę z problemu, jakie sprawiają przedmiotów, których wiele lat już nie potrzebujemy, a których z przeróżnych powodów nie potrafimy się pozbyć. Zwykle chowamy je na poddasze, do komórki lokatorskiej bądź do piwnicy, by nie zagracały miejsca w domu. Rzecz jednak w tym, że po wielu miesiącach i te pomieszczenia robią się na tyle ciasne, iż zwyczajne korzystanie z nich bywa niemożliwe. Dopiero to popycha wielu z nas do przeprowadzenia porządnego sprzątania, stanowiącego okazję do tego, aby uwolnić się od uzbieranych rzeczy. Takie duże porządki nierzadko planujemy też, kiedy nabywamy zaniedbany dom bądź dziedziczymy po kimś mieszkanie. Wypada więc posiadać wiedzę, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak bez trudu wywieźć stare meble z poddasza, piwnicy i domu.

Zleć odbiór starych mebli i nie mieszaj ich ze śmieciami komunalnymi

Odpady takie jak części stolarki okiennej, popsute meble, zużyte panele podłogowe lub ścienne czy sprzęt RTV i AGD nie powinny trafić do zbiornika przeznaczonego na odpady komunalne. Chcąc się ich pozbyć, możemy skorzystać z kilku możliwości. Pierwsze to samodzielne przewiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, w skrócie PSZOK-u – wymaga to jednakże dysponowania odpowiednio pakownym samochodem. Drugie to skorzystanie z gminnej zbiórki takich śmieci. Te mają miejsce zazwyczaj co kilka tygodni – do czasu zbliżającej się zbiórki jesteśmy więc zmuszeni zagospodarować miejsce na zdeponowanie rupieci sporych rozmiarów. Najlepsze jest ostatnie wyjście – wynajęcie kontenera na odpady, który po napełnieniu odbierze odnajmujący go podmiot. Zadba on też o zgodną z prawem utylizację jego zawartości. Przedsiębiorstwa wynajmujące kontenery często oferują też profesjonalne wsparcie przy sprzątaniu strychu, komórki lub całego domu.

Utylizacja mebli – ponowne pozyskanie materiału

Stare meble, jeżeli zostaną przewiezione do PSZOK-u lub firmy zajmującej się się utylizacją na co dzień, wcale nie muszą być spopielone lub trafić na składowisko. Po rozmontowaniu ich na elementy podstawowe i posortowaniu ich wedle surowca, z jakiego zostały wytworzone, mogą być powtórnie przetworzone i posłużyć do stworzenia kolejnych rzeczy. Utylizacja starych mebli, a konkretnie drewna, z którego w największej części się je wykonuje, opiera się zwykle na ich przetworzeniu w płyty wiórowe, które następnie służą do złożenia nowych garderób, stołów bądź regałów.

Nasz adres:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]