Kontenerowy wywóz odpadów – usługa dla firm i osób prywatnych

Opróżnianie strychu bądź piwnicy, budowa czy też przebudowa domu, prace w ogrodzie, odnowienie mieszkania – co łączy te, na pierwszy rzut oka zupełnie niezwiązane ze sobą czynności? W trakcie ich trwania wytwarzane są spore ilości odpadów, których nie wolno wyrzucać do odpadów komunalnych. Stare sprzęty domowe i meble, gruz budowlany, a także ziemia i odpady zielone należy dostarczyć do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Co jednakże zrobić, gdy nie mamy możliwości przetransportować ich samodzielnie? W takich przypadkach najlepiej uczynimy decydując się na kontenerowy wywóz odpadów.

Kontenerowy wywóz odpadów – jak to działa?

Wywóz odpadów w specjalnych kontenerach to usługa pozwalająca pominąć wywożenie odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Oferujące go przedsiębiorstwo usługowe zapewnia klientowi kontener o pojemności dopasowanej do zaawansowania prac i ilości generowanych odpadów. Klient może przez czas ustalony w umowie zapełnić go śmieciami nie martwiąc się o to, że poniesie konsekwencje przewidziane za ich niewłaściwe przechowywanie. W wyznaczonym w umowie dniu firma odbiera od klienta załadowany kontener na śmieci. To na niej leży w tym momencie obowiązek zatroszczenia się o utylizację śmieci zgodnie z przepisami, co jest rozwiązaniem praktycznym i bezproblemowym.

Komu polecamy kontenerowy wywóz śmieci?

Na kontenerowy wywóz odpadów decydują się różni klienci. Z ewidentnych powodów usługi tego rodzaju największym zainteresowaniem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy zwykle nie mogą zapewnić przewozu odpadów do PSZOK-u. Z uwagi na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest też niejednokrotnie wybierany przez inne firmy. Wykorzystują je między innymi przedsiębiorstwa remontowe, ogrodnicze czy budowlane. W sezonie zimowym to także najlepsza metoda na magazynowanie i pozbycie się śniegu usuniętego z dróg wewnętrznych, trawników, parkingów czy boisk.