Kiedy i dlaczego warto korzystać z usług cateringu kanapkowego?

Pełna oferta finger food cateringu.

Przygotowanie nawet ogromnej imprezy nie jest trudnością, gdy posiadamy wiele czasu na zakupy niezbędnych napojów i produktów oraz następnie samodzielne przyszykowanie z nich wyśmienitych przekąsek dla gości zabawy. Co prawda nie wszyscy mają taką możliwość, ale nie znaczy to też, iż trzeba porzucić zamiar celebracji istotnego jubileuszu. W takiej sytuacji zalecamy poszukać oferty tzw.cateringu kanapkowego.

Czym charakteryzuje się finger food catering?

Finger food catering, a więc po prostu catering kanapkowy, to oferta skierowana w głównej mierze do firm, jednak korzystają z niej coraz częściej również osoby prywatne i różne stowarzyszenia planujące gustowne bankiety. Polega ona na dostarczenie na bankiet dań z gatunku finger food, to znaczy maleńkich przekąsek, które da się zjeść stojąc i nie używając sztućców. Przy idealnym cateringu finger food nie trzeba używać talerzyka – to przekąska na “jeden gryz”. Finger food to z reguły roladki, kanapki czy też tartoletki owocowe oraz warzywne. Ta odmiana cateringu bardzo dobrze zdaje egzamin na spotkaniach, podczas których organizatorom zależy na zapoznaniu się wszystkich zaproszonych gości. Pozwala on na uczestniczenie w długich konwersacjach, a przy tym nie sprowadza interakcji tylko do gości siedzących przy konkretnym stole.

Catering finger food – tańszy niż wykwintne kolacje

Zarówno klienci biznesowi, jak i indywidualni docenią zalety, jakie niesie zlecenie organizacji cateringu finger food firmie zewnętrznej. Po pierwsze, dzięki niemu rozwiązuje się kwestia związany z ułożeniem stołów oraz stresu z usadzaniem gości wydarzenia. Gorące i zimne napoje oraz dania leżą na wspólnym stole, do którego goście podchodzą, kiedy poczują taką potrzebę. Ułatwia to organizację eventów przede wszystkim w małych salach, w których wykorzystanie wystarczającej liczby stolików byłoby problematyczne. Finger food catering od razu powoduje również, iż uroczystość ma mniej oficjalny, luźniejszy nastrój. Należy podkreślić, iż menu z drobnych przekąsek jest zazwyczaj tańsze aniżeli wyrafinowane kolacje, a dodatkowo zapewnia więcej opcji dopasowania ich do tendencji żywieniowych uczestników imprezy. Co istotne, catering kanapkowy nie wymaga dostępu do kuchni, a to nieraz stanowiło poważną komplikację przy urządzaniu spotkań w siedzibach firm.

Nasz adres:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]