Biuro rachunkowe – partner mikroprzedsiębiorcy

Na brabis.pl uzyskasz więcej informacji o usługach świadczonych przez biuro rachunkowe Katowice.

Dopilnowanie finansów w niewielkich firmach okazuje się zazwyczaj powodem niemałych kłopotów. Mikrofirmy zazwyczaj nie mogą pozwolić sobie na to, aby zatrudnić specjalistę na etat, zaś ich właściciele często nie umieją odpowiednio pokierować finansami. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji jest łatwiejsze niż może się to wydawać – wystarczy tylko postawić na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści w ten sposób zyskamy? Jak zyskać pewność tego, iż jakość współpracy będzie zadowalająca?

Co zyskasz dzięki współpracy z biurem rachunkowym?

Na współpracę z biurem rachunkowym warto zdecydować się głównie z uwagi na dobro finansów. Kiedy powierzymy finanse firmy specjalistom, otrzymamy pewność, że możliwe kontrole US nie zakończą się wystawieniem kar. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność pracy oraz pieniędzy – nie trzeba zajmować się rachunkowością na własną rękę, ani rekrutować do pracy księgowego na stałe. Warto również wspomnieć o swobodzie, jaką daje taka współpraca. Obecnie nie trzeba już często jeździć osobiście do biura rachunkowego, gdyż dużo spraw można uzgodnić z opiekunem naszej firmy komunikując się przez pocztę elektroniczną.

Biuro rachunkowe – które będzie najlepsze?

Wybierając biuro rachunkowe nie rekomendujemy kierować się tylko jego cennikiem – dziwnie niskie ceny obsługi nierzadko zwiastują jej niedostateczną jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego specjaliści posiadają stosowne uprawnienia, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 roku bądź certyfikat księgowego wystawiany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej). Dobrze też, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z zakresu księgowości, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, między innymi przygotowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń pracowników czy rozliczanie delegacji.

Nasz adres:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]