Współpraca z architektem nie musi być trudna

Potrzebujesz skontaktować się z architektem Kraków? Skieruj się tu.

Wzniesienie domu to niewątpliwie najważniejsza inwestycja dla każdego z nas. Powinniśmy więc dokładnie to obmyślić oraz pamiętać o usługach fachowców. Największy wpływ na to, jakie efekty dadzą podejmowane przez nas wysiłki, wywrze niewątpliwie projekt budynku. Mamy szansę wprawdzie nabyć stworzony już dokument, lecz by mieć pewność, że budynek okaże się taki jak sobie wymarzyliśmy, powinniśmy poprosić o poradę architekta. Ze względu na fakt, iż większość czytelników nie wie, czym rzeczywiście się zajmuje, należy napisać na ten temat parę zdań.

Rozmowa z architektem – o czym pamiętać?

To, czy projekt spełni konkretne potrzeby, zależy przede wszystkim od wyników spotkania z architektem. Zwracając się do architekta musimy wiedzieć, jakich zalet spodziewamy się po budowanym domu i potrafić przekazać mu to. Warto też zapoznać się z najistotniejszymi ustawami dotyczącymi budowy domu – przez to łatwiej się porozumiemy z architektem. Nie trzeba oczywiście się stresować, gdyż w razie wątpliwości możemy poprosić go o pomoc.

Co będzie obowiązkiem architekta?

W pierwszej kolejności architekt stworzy projekt budowlany. To ten dokument będzie przeanalizowany przez urzędników przed daniem nam pozwolenia na rozpoczęcie inwestycji. Muszą znaleźć się w nim technologie, na jakich oprze się planowana inwestycja. Projekt wykonawczy wykorzystamy natomiast do znalezienia ekipy budowlanej i będzie niezbędny do zatwierdzenia budowy. Treść obu dokumentów określają właściwe ustawy.

Nasz adres:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]