Szukasz ekspertów od hydroizolacji? Powierz ją doświadczonej ekipie

W toku budowy każdego obiektu, bez względu na to czy jest to biurowiec czy dom jednorodzinny, już na etapie planowania trzeba zatroszczyć się o stosowne zabezpieczenie budowli przed wilgocią. Woda, która z czasem może przedostać się do źle albo w ogóle niezabezpieczonych ścian zmniejszy ich trwałość i zdolność do izolacji cieplnej, a także doprowadzić do rozwoju niebezpiecznych dla zdrowia pleśni oraz grzybów.

Które części budynku trzeba chronić hydroizolacją?

Do najistotniejszych elementów, jakie powinno się chronić przed wilgocią należą przede wszystkim dachy, fundamenty, balkony, piwnice i tarasy, a zatem te części konstrukcji, które mają bezpośredni kontakt z czy też opadami atmosferycznymi. Każda budowa obiektu winna być poprzedzona odpowiednią ekspertyzą i konsultacją z specjalistami, którzy określą, jakie elementy potrzebują ochrony przed wodą i jakiej technologii warto użyć w odniesieniu do danych segmentów budynku. Przykładowo, na betonowej ścianie fundamentowej wykonuje się izolację przeciwwodną, nanosząc na nią warstwę uszczelniającej wyprawy cementowej (preferowanie i z zewnątrz i od środka), a w przypadku ścian z bloczków betonowych – zaprawą wodoszczelną. W stabilnych ścianach z dziurawki, cegły czy pustaka wypalanego rekomenduje się wykonanie poziomej i pionowej bariery dla wody. Z kolei tarasy zielone hydroizoluje się wielowarstwowo, pamiętając o tym, by każda warstwa miała spadek zapobiegający gromadzeniu się wody pomiędzy nimi i odprowadzający ją do kanału. W podobny sposób hydrolizuje się też balkony.

Komu zlecić wykonanie hydroizolacji?

Istotne jest, aby planowanie hydroizolacji, powierzyć doświadczonej ekipie, posiadającej wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu prac hydroizolacyjnych. Generalni wykonawcy, inwestorzy i deweloperzy skorzystają na współpracy ze profesjonalistami w czasie prac związanych z hydroizolacją spodu płyt i ścian fundamentowych, uszczelnianiem przemysłowych obiektów żelbetowych, zbiorników oraz budynków w systemie „białej wanny”, jak również montażem uszczelek pęczniejących, taśm dylatacyjnych, taśm PVC czy węży iniekcyjnych. Z kolei na zlecenie zarządców ukończonych już budynków ekipa ekspertów od hydroizolacji zajmie się między innymi naprawą, inwentaryzacją oraz uszczelnieniem przecieków wody, naprawą tarasów i balkonów, uszczelnieniem podszybii windowych czy wzmocnieniem gruntów pod fundamentami.