Sklejki szalunkowe – do czego służą?

Kup sklejkę szalunkową Kraków.

Deski szalunkowe to kluczowy element konstrukcji szalunkowych. Tę funkcję mogą pełnić typowe deski z drewna lub płyty wytworzone z innego surowca, jakkolwiek przeważnie używana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można zatem wybudować domy ze ścianami wykonanymi z tego kompozytu. Szalunki mają także zastosowanie w budowlach murowanych, gdzie pozwalają na wykonanie otworów na stolarkę, czyli okna czy drzwi. Wyjaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeżeli jej potrzebujemy, a nie możemy nabywać własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – rodzaje

Kiedyś w szalunkach na ogół wykorzystywane były deski z litego drewna. Te jednak były kosztowne, a przy tym nie posiadały wymaganych parametrów – przede wszystkim niezbyt dobrze radziły sobie z wilgocią. W związku z tym obecnie wykorzystywana jest głównie sklejka szalunkowa. Produkuje się ją z wielu gatunków drewna – zazwyczaj z topoli, olchy lub brzozy. W ofercie producentów znajdziemy przeróżnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, które produkuje się przy użyciu kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Drugi często wykorzystywany rodzaj to sklejka antypoślizgowa zabezpieczona z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajmij, jeżeli nie możesz kupić

Przedsiębiorstwa budowlane posiadają z reguły swoją sklejką szalunkową wraz z częściami umożliwiającymi jej łączenie. Jeśli jednak planujemy budowę domu lub garażu na własną rękę, nie ma potrzeby zakupu wszystkich części szalunków – możemy je wypożyczyć, np. w Małopolsce przez stronę ABCszalunki.pl. Oprócz samej sklejki szalunkowej, firma służy również wynajmem innych akcesoriów potrzebnych do postawienia szalunków – m.in. głowic oraz łączników.

Nasz adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]