Rodzaje sklejki szalunkowej i jej wykorzystanie

Więcej o sklejce szalunkowej na sklep.abcszalunki.pl/11-sklejki-szalunkowe.

Deski szalunkowe to podstawowy moduł instalacji szalunkowych. Tę funkcję mogą pełnić powszechne deski drewniane lub płyty wytworzone z innego materiału, jednakże najczęściej używana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można zatem wybudować domy ze ścianami wykonanymi z tego materiału. Szalunki znajdują również zastosowanie w budynkach murowanych, gdzie umożliwiają wykonanie otworów na stolarkę, czyli drzwi czy okna. Objaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeżeli jej potrzebujemy, a nie możemy nabywać własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – rodzaje

Dawniej w szalunkach na ogół stosowane były deski z litego drewna. Te aczkolwiek były drogie, a przy tym nie posiadały stosownych parametrów – zwykle źle radziły sobie z zawilgoceniem. W związku z tym w dzisiejszych czasach używana jest głównie sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z wielu gatunków drewna – przeważnie z brzozy, topoli lub olchy. W ofercie producentów znajdują się różnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, które wytwarza się przy użyciu kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Inny częstokroć stosowany wariant to sklejka antypoślizgowa oklejona z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajmij, jeżeli nie możesz kupić

Firmy budowlane mają przeważnie swoją sklejkę szalunkową wraz z elementami umożliwiającymi jej łączenie. Kiedy jednak zamierzamy wybudować dom lub garaż na własną rękę, nie ma potrzeby zakupu wszystkich części szalunków – można je wynająć, np. w Małopolsce na stronie ABCszalunki.pl. Oprócz samej sklejki szalunkowej, firma służy też wynajmem innych elementów niezbędnych do postawienia szalunków – między innymi łączników oraz głowic.

Nasz adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]