Projekty budowlane – niezbędne do pozwolenia na budowę

Jeśli szukasz szczegółowych wiadomości dotyczących tworzenia projektów budowlanych Kraków, zajrzyj na https://joannaklusak.com/oferta/.

Ciężko wyobrazić sobie istotniejszą inwestycję niż budowa domu. Powinniśmy jednak wiedzieć, iż nie jest to łatwe wyzwanie, a szczególne trudności wiążą się z dopełnieniem rozmaitych urzędowych spraw. W pierwszej kolejności należy postarać się o pozwolenie na budowę – a będzie zatwierdzone, gdy przedstawimy projekt budowlany. Dokument powinien zostać opracowany przez architekta, a jego zawartość określają właściwe ustawy. Co więc musi być w nim zawarte? Zapraszamy do przeczytania krótkiego tekstu.

Projekty budowlane – treść

Najważniejszą częścią projektu budowlanego będzie plan zagospodarowania działki. Dokument musi zostać sporządzony na mapie w skali 1:500 zatwierdzonej przez geodetę oraz zawierać rozkład starszych i planowanych obiektów oraz sieci gazowych i kanalizacyjnych. W planie zagospodarowania powinny być zawarte też informacje o punkcie składowania śmieci, układzie roślin czy płocie. Projekty budowlane powinny poza tym posiadać projekty budowanych obiektów, a często również oświadczenia podmiotów dystrybuujących wodę, gaz i prąd. W niektórych sytuacjach konieczne będzie również dodanie wyników testów geologicznych.

Projekty budowlane – po co są?

Jak przed momentem wspomnieliśmy, projekty budowlane są potrzebne do tego, by otrzymać pozwolenie na budowę. Nie zapominajmy, iż rozpoczęta inwestycja musi odbywać się w myśl planu określonego w owym projekcie, a wszystkie niedopatrzenia mogą być powodem jej niezatwierdzenia.

Nasz adres:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]