Kontenery na gruz – nieduży koszt, duże ułatwienie

Mnóstwo śmieci nie wolno wyrzucać do pojemników komunalnych. Chodzi tu zwłaszcza o te, które wytwarzamy w trakcie wszelkiego typu remontów, opróżniania piwnicy bądź poddasza czy odśnieżania. Śmieci jak np. gruz, chemikalia, elementy stolarki otworowej lub podłogowej, ziemia lub opony powinny trafić do specjalnego kontenera dostarczonego na czas przeprowadzenia robót. Jak jednak go zamówić? Który z oferowanych modeli kontenera będzie w naszym przypadku najlepszym rozwiązaniem?

Kontenery na gruz – rodzaje i objętość

Szukając kontenera, warto skoncentrować się przede wszystkim na jego objętości. Jeśli ta będzie zbyt mała, po prostu nie pomieszczą się w nim wszystkie odpady wytworzone podczas robót. Jeżeli z kolei wybierzemy za duży kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty , bowiem cena wynajmu jest uzależniona m.in. od jego wielkości. Duże kontenery na gruz i inne odpady mają objętość dochodzące do kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac wykończeniowych całkowicie odpowiednie będą jednak kontenery o pojemności 6 m3 – bez problemu pomieścimy w nich gruz, rozmontowane ościeżnice i okna, a także zdjęte panele podłogowe czy skute płytki ceramiczne.

Kontener na gruz – jak go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wypożyczyć od firmy zajmującej się transportem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu działają nie tylko w największych polskich miastach, jak Kraków czy Łódź, ale również w mniejszych miejscowościach. Firma przywozi kontener w określone miejsce. Pojemnik musi zostać zapełniony w wyznaczonym w umowie czasie. Jeśli przekroczymy termin, właściciel kontenera może nałożyć dodatkowe opłaty. Po wypełnieniu wynajmujący odbiera od nas kontener wraz z odpadami, które następnie trafiają do legalnej utylizacji.