Dźwigary – czy można je wynająć?

Jeśli chcesz nabyć dźwigary, koniecznie wejdź na sklep.abcszalunki.pl

Szalunki to konstrukcje niezbędne na większości budów. Dzięki nim możliwe jest nadanie odpowiedniego kształtu murom wylewanym z kompozytu, jak również przygotowanie w nich przepustów na drzwi i okna. Szalunki okazują się także potrzebne przy formowaniu sufitów – w takim przypadku ich najważniejszym elementem są dźwigary. Bez ich zastosowania nie byłoby możliwe wzniesienie jakiegokolwiek wielokondygnacyjnego budynku. Dźwigary sprawiają, że sklepienie nie zapada się zaraz po wylaniu i jest w stanie utwardzić się. Z jakich tworzyw wytwarza się dźwigary? Gdzie można je kupić?

Z czego produkowane są dźwigary?

Dźwigar poddawany jest potężnym obciążeniom, które sięgają kilkudziesięciu ton. Skutkiem tego jego fundamentalnym przymiotem jest wytrzymałość. W dużym stopniu maja na nią wpływ dwa czynniki – jakość wykonania oraz rodzaj wykorzystanych do tego surowców. Powinny one być starannie dobrane i przetestowane pod kątem odporności na potężne naciski. Najlepszym surowcem okazuje się lite drewno takich gatunków jak buk, sosna, olcha i topola. Niesłychanie istotne jest też należyte zaimpregnowanie dźwigarów, które uchroni je przed szkodliwym działaniem wilgoci, spoiw i pozostałych ciekłych chemikaliów wykorzystywanych na budowie – a więc substancji, które bezpośrednio niszczą strukturę drzewa.

Dźwigary – można je wynająć

Podmioty, które na co dzień parają się budową wielokondygnacyjnych budynków posiadają swoje dźwigary. Ich zakup oraz przechowywanie wiąże się jednakże z pewnymi wydatkami. Na szczęście firmy, które sporadycznie akceptują zlecenia tego rodzaju, mogą ustrzec się nadmienionych przeszkód. Dobrym rozwiązaniem dla nich będzie skorzystanie z usług podmiotu, który świadczy usługi wynajmu dźwigarów oraz pozostałych modułów szalunków.

Nasz adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]