Projektowanie gabinetów lekarskich. O czym trzeba pamiętać aranżując gabinet?

Zamów projektowanie wnętrz gabinetów lekarskich na http://tinyurl.com/ykm4loyl.

Planowanie gabinetu lekarskiego to nie tylko sprawa estetyki i wizerunku, ale też wiedzy. Odpowiednio zaprojektowany gabinet musi gwarantować komfort zarówno pacjentom, jak i personelowi, jednak też spełniać standardy. O czym należy wiedzieć, tworząc gabinet i komu warto to zadanie powierzyć?

Planowanie gabinetów medycznych – nie taka prosta sprawa / Projektowanie wnętrz gabinetów lekarskich to nie taka prosta sprawa / Organizacja wnętrza gabinetu lekarskiego nie jest łatwa

Prawidłowo zaprojektowany gabinet medyczny ma obowiązek spełniać kilka warunków:

  • być komfortowy dla pacjentów i dla lekarzy,
  • zapewniać bezpieczeństwo świadczonych usług,
  • ładnie się prezentować,
  • spełniać normy.

Gabinet medyczny jako miejsce użyteczności publicznej powinien być zaprojektowany zgodnie z rozporządzeniami. To oznacza, że:

  • minimalna przestrzeń gabinetu musi mieć 12 m2 dla indywidualnej praktyki medycznej oraz gabinetu dentystycznego bądź 15 m2 dla gabinetu doktora rodzinnego,
  • drzwi do gabinetu muszą mieć min. 95 cm szerokości,
  • toaleta powinna mieć taką powierzchnię, jaka gwarantuje całkowity obrót wózka inwalidzkiego,
  • posadzka musi być antypoślizgowa, bez trudu zmywalna, odporna na działanie specjalistycznych specyfików chemicznych i niechłonąca środków organicznych,
  • ściany w sąsiedztwie ujęcia wodnego powinny być zabezpieczone do wysokości 1,6 m nawierzchnią trwałą oraz nienasiąkliwą.

Planowanie wnętrz gabinetów medycznych – komu je zlecić?

Znajomość przepisów to nie wszystko. Osoby specjalizujące się w planowaniu wnętrz gabinetów medycznych to naturalnie dzięki własnemu obszernemu doświadczeniu bardzo dobrze wiedzą, jakie materiały zastosować, aby pomieszczenie spełniało normy, a jednocześnie przedstawiało się estetycznie oraz zarazem możliwie jak najbardziej przyjemnie. Profesjonaliści od aranżacji gabinetu medycznego mają również świadomość, które kolory zastosować, aby wywołać przychylne emocje u pacjentów i personelu.

Obok estetyki niesłychanie ważna jest także ergonomiczność – odpowiednio oraz profesjonalnie zaprojektowany gabinet lekarski powinien być bezpieczny i komfortowy.

Nasz adres:
Medic Design
ul. Łukasiewicza 1/A16
31-429 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]