Podłogi drewniane – porady dotyczące montażu paneli

Chcesz zamówić podłogi drewniane Baltic Wood? Wejdź na https://www.balticwood.pl.

Panele podłogowe wyglądem prawie nie różnią się od podłogi drewnianej, a kupisz je o wiele taniej. Atrakcyjne ceny to tylko jedna z wielu dobrych stron paneli podłogowych – można je ułożyć w naprawdę parę godzin, a każdy poradzi sobie z tym zadaniem bez pomocy fachowców. Jak zatem zamontować panele podłogowe?

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe należy układać na suchym podłożu – maksymalna zawartość wody w wylewce to 3%. Nie możesz zapominać również o oddzieleniu ich od podłoża – najlepiej nada się do tego folia paroizolacyjna o grubości minimum dwóch dziesiątych milimetra i wełna mineralna. Nigdy nie układaj paneli prosto ze sklepu – trzeba poczekać dwa dni – dzięki temu pozbędą się nagromadzonej wilgoci. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Jak montować panele podłogowe?

Na początek najważniejsza rada – panele podłogowe powinieneś układać zaczynając od rogu pokoju. Zaraz po rozpakowaniu, sprawdź, czy nie są zepsute, gdyż potem mogą pojawić się problemy z ich reklamacją. Nie zapominaj o temperaturze podłoża – absolutnie minimum to piętnaście stopni Celsjusza. Montuj je wertykalnie do okna, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – w ten sposób, by dłuższy bok przylegał do dłuższej fasady. Zepniesz je używając specjalnych klików – to wytrzymałe i nieskomplikowane rozwiązanie.

Panele podłogowe muszą rozszerzać się i kurczyć

Wykonane z drewna lub materiałów takich, jak MDF, panele podłogowe zmieniają swój rozmiar w zależności od warunków klimatycznych w domu. Pamiętaj więc o odstępach dylatacyjnych o rozmiarze minimum jednego centymetra – będą mniej zauważalne, kiedy zamontujesz również listwy podłogowe.

Nasz adres:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]