Fotele do biurka – kupuj te z możliwością regulacji

Po 8 godzinach spędzonym przed biurkiem może nas boleć kręgosłup. Szczególnie ważne oczywiście będą ćwiczenia, nawet także to nie pomoże, kiedy przed komputerem pracujemy na niewygodnym krześle. Dlatego nie należy oszczędzać na fotelach biurowych – dają wszak gwarancję tego, iż plecy nie będą zmęczone. Fotele biurkowe wpływają też na nastrój załogi – ich odpowiednie dobranie owocuje wyższą skutecznością oraz wzrostem kreatywności pracowników. Jak więc wybierać fotele do pracy przy komputerze? Czym grozi nieudolny dobór tego typu foteli?

Fotele do pracy przy komputerze – kupuj te z regulacją siedziska i podłokietników

W dużych biurach niezmiernie ważna jest możliwość ustawienia położenia siedziska, zagłówka oraz podłokietników krzeseł wyznaczonych do pracy przy biurku. Powinno się bowiem pamiętać, że będą na nich siadać osoby o najróżniejszych gabarytach – więksi będą skarżyć się na ból krzyża po dniu pracy na krzesłach z niskim oparciem, niscy z kolei na ból nóg spowodowany ich nieodpowiednim ułożeniem. Ważna jest również równowaga całego fotela biurkowego. Zapewni ją właściwa budowa podstawy – szczególnie taka z pięcioma ramionami. Podczas wykonywania pracy przy komputerze przydatne będą też podłokietniki, które znacząco usprawnią pisanie, choć są osoby, wolące fotele komputerowe bez nich. Z ekonomicznego punktu widzenia zaleca się wybrać fotele, w których łatwo można wymienić kółka będące często psującym się ich elementem.

Przed czym chronią dobre fotele biurkowe?

Najczęściej spotykanymi chorobami wynikającymi z niewłaściwej pozycji ciała podczas pracy przy biurku są głównie dysfunkcje kręgosłupa – zarówno na odcinku lędźwiowym, jak i piersiowym. Należy poza tym nadmienić, iż schorzenia mogą dotyczyć także dłoni – zwłaszcza przy źle ustawionej wysokości czy braku podłokietników. Miejmy również na uwadze, że nawet starannie ustawiony fotel nie zapewni jego użytkownikowi zachowania dobrego samopoczucia – siedzenie przy biurku należy regularnie przerywać na krótkie ćwiczenia.