Małe grupy, maksimum wiedzy – o kursie turystyki wysokogórskiej

Potrzebujesz więcej wiadomości o kursie górskim? Znakomicie trafiłeś! Zajrzyj na https://tinyurl.com/yfkfv4ky.

Góry bywają niebezpieczne, a jednocześnie są niesamowite. Praktycznie co kilka tygodni, a w szczególności w miesiącach, kiedy wczasowicze masowo zjeżdżają w popularne miejscowości wypoczynkowe zlokalizowane w okolicy słynnych szczytów, dowiadujemy się o kolejnych nieszczęśliwych wypadkach z udziałem ludzi, którzy bez właściwego wyposażenia porwali się na wycieczkę szlakiem powyżej ich możliwości. Dlatego tym, którzy lubią wysokie góry i chcieliby przeszkolić się w bezpiecznym poruszaniu się po nich, polecamy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs górski – szkolenie z używania czekanu, survivalu i asekuracji

Najlepszym sposobem, by posiąść nieodzowne umiejętności jest uczestnictwo w wszechstronnym kursie prowadzonym przez profesjonalistów z każdej z najistotniejszych sfer związanych ze wspinaczką wysokogórską, a więc ratowników górskich, przewodników górskich oraz instruktorów wspinaczki. Z ich pomocą partycypanci kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się przykładowo prawidłowego chodzenia na rakietach śnieżnych oraz w rakach, używania czekanu, zaznajomią się z regułami asekuracji, autoasekuracji oraz sposoby ratowania się przy upadku, poruszania się po szlakach zaopatrzonych w via ferraty, a także w zespole linowym. Co kluczowe, kurs górski zaznajamia uczestników z podstawami survivalu, orientacji w terenie oraz medycyny górskiej, które są nieodzowne w przypadku rozmaitych nieszczęśliwych zdarzeń. Kurs pokrywa też reguły poprawnego zachowania się w czasie lawiny.

Górskie szkolenia, w tym także kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, prowadzi biuro Exploruj.pl, które ma wieloletnie doświadczenie jako organizator ekspedycji w pasma górskie całego świata. Kursy prowadzone są w plenerze (w Polsce, w Austrii oraz na Słowacji) w małych grupach, które zwykle mają nie więcej niż 5-6 osób. Skutkiem tego zdobywanie wiedzy ma miejsce w przyjemnej atmosferze. Instruktorzy mają wtedy możliwość przeznaczyć na każdego uczestnika kursu wystarczająco uwagi i czasu, aby mogli oni skutecznie przyswoić sobie pełną wiedzę, potrzebną do bezpiecznego poruszania się po górach.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]