skitury, turystyka narciarska

Kochasz góry? Weź udział w skiturach!

Większa część osób podróżujących w góry zimą, udaje się tam zazwyczaj jedynie po to, aby oddać się białemu szaleństwu na nartach bądź na snowboardzie. Lecz nie jest to jedyny rodzaj wypoczynku, który zimą można uprawiać w górach. Osoby, które pragną przekonać się, czy dadzą sobie radę z bardziej wyczerpującym fizycznie wyzwaniem, powinny choć raz spróbować skitur czy też wypraw na rakietach.

Skitury – rekomendowane jedynie dla obeznanych w górach narciarzy

Turystyka na nartach przeżywa od kilkunastu lat swój boom. Coraz więcej turystów nie jest już zainteresowanych zwyczajnym wypoczynkiem w górskim domu i sporadycznym zjazdem z atrakcyjnych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry lepiej, postanawiają zanurzyć się w ich czar podczas dość trudnych, ale przynoszących sporo satysfakcji skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednakże rekomendowana jedynie dla doświadczonych w górach narciarzy, którzy opanowali dobrze technikę jazdy i którzy wiedzą też jak posługiwać się rakami oraz czekanem. Czemu? Poruszanie się daleko od przygotowanych dla turystów tras, jest po prostu o wiele trudniejsze. Wymaga też posiadania lżejszych nart oraz butów.

Gdzie wybierają się pasjonaci skitur?

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. W Europie najatrakcyjniejszymi destynacjami dla miłośników skitur są zdecydowanie włoskie Alpy i Pirin oraz Riła w Bułgarii, gdzie bez problemu poradzą sobie nawet skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. turyści znad Wisły nie są jednak ograniczeni wyłącznie do wypraw odbywających się w granicach naszego kontynentu – na nartach można przejść przez pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego, gdzie panują idealne warunki do tego rodzaju wypraw. W trakcie takiej skitury największą atrakcją jest sposobność zdobycia szczytu Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości 4167 metrów n.p.m. Osoby zaciekawione udziałem w tego typu eskapadzie w górach, które nie wiedzą, czy jakaś wyprawa okaże się dostosowana do posiadanego przez nie doświadczenia narciarskiego, otrzymają w tym obszarze pomoc od organizatorów skitur i ich instruktorów.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]