Aktywne wyprawy – atrakcyjne trekkingi i szkolenia dla każdego

Jesteś zainteresowany aktualną ofertą wycieczek dla aktywnych? Nie zwlekaj! Zajrzyj na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-dla-aktywnych/.

Rozróżnia się dwa rodzaje ludzi: pierwsi kochają czas wolny spędzać na słodkiej bezczynności, a drudzy w każdy dzień urlopu muszą zrobić coś wyjątkowego, czego dotychczas nie doświadczyli. Specjalnie dla takich osób agencje turystyczne przygotowują nieszablonowe propozycje wycieczek dla aktywnych.

Aktywne wyprawy – czy warto w nich uczestniczyć?

Wyprawy dla aktywnych to rzetelnie zorganizowane parodniowe wycieczki dla tych, którzy chcieliby poznać różne zakątki świata oraz Polski od całkowicie nowej strony. Plan takich wyjazdów jest wypełniony porywającymi atrakcjami, których typowy turysta nie zazna z pozycji wygodnego fotela na werandzie dzierżawionego domku w górach. Wyprawa dla osób poszukujących ciekawych doświadczeń to również pierwszorzędna okazja, by zdobyć dodatkowe kwalifikacje, gdyż częstokroć łączy się ze instruktażami koniecznymi do opanowania mechanizmów przetrwania na danym obszarze. W czasie wycieczki w góry można m.in. nauczyć się używania raków oraz czekana czy poruszania się po via ferratach. Partycypanci poznają strategie survivalu, a także tego, jak zachować się w groźnych okolicznościach, które mogą się im przydarzyć, a więc przykładowo w razie zejścia lawiny. Trzeba również wspomnieć, iż taka wycieczka w góry pełna jest skomplikowanych wyzwań wymagających ufności i kooperacji między uczestnikami, co może skutkować nawiązaniem długoterminowych znajomości.

Aktywne wycieczki – gdzie można się wybrać?

Najciekawsze wyprawy, do których musimy wykazać się odpowiednią kondycją fizyczną, to najczęściej wycieczki w góry, w tym m.in. w góry wysokie, a celem są łańcuchy górskie w rozmaitych zakątkach świata. Osoby bez doświadczenia w wyprawach po górach, ale z mocną kondycją, mogą zapisać się m.in. na trekking po Podhalu i zdobyć cztery najbardziej znane szczyty tego rejonu: Giewont, Babią Górę, Turbacz i Trzy Korony. Mogą też wybrać się na Sycylię, gdzie zobaczą miejscowe parki narodowe, wulkan Etna i zwiedzą malownicze miasta tej wyspy – Trapani, Katanię oraz Palermo. Ale Europa to nie jedyne obszary, dostępne dla niedoświadczonych globtroterów – bez problemu poradzą sobie również w trakcie wycieczki na Wyspy Komodo albo do Nepalu.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]