Zabytki i inne atrakcje Małopolski – zaplanuj swoją wizytę na południu Polski

Kliknij tu jeśli jesteś zainteresowany pięknymi miejscami w Małopolsce.

Chociaż Małopolska to jedno z mniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, toteż czasem ciężko znaleźć coś dla siebie w gąszczu informacji o godnych zwiedzenia atrakcjach oraz planowanych imprezach sportowych bądź kulturalnych w Małopolsce.

Najciekawsze miejsca w Małopolsce – poznaj stronę przygotowaną specjalnie dla turystów

Żeby zaprezentować potencjalnym zwiedzającym atrakcje turystyczne tego województwa, powstał serwis visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o bardziej i mniej znanych zabytkach oraz miejscach w tym województwie, ale także o wystawach i eventach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych organizowanych na jego terenie. Strona prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się w serwisie? Turyści planujący przyjazd do Małopolski o razu na stronie głównej spostrzegą mapę, na której szybko znajdą kempingi, pensjonaty i hotele, galerie i zabytki oraz Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w miejscowościach województwa. Serwis ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski również pod względem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o dworcach kolejowych i lotniskach, jak i o parkingach i wypożyczalniach aut. Prócz tego dla osób, które z różnych powodów nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, strona przygotował wirtualne spacery pokazujące między innymi Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO, atrakcje narciarskie oraz czar miejscowego folkloru.

Wykaz konsulatów i przydatne rozmówki – niezbędne informacje dla obcokrajowców

Visitmalopolska.pl nie zapomina także o turystach z zagranicy, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane i mniejsze tatrzańskie miejscowości. Informacje zawarte na portalu dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale także w m.in w języku niemieckim, francuskim, słowackim i włoskim. Niesłychanie przydatny dla obcokrajowców może być też dział Rozmówki, w którym poznają ważne wyrażenia i powiedzenia, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, które mogą ich spotkać w czasie pobytu naszym kraju. Zagraniczni turyści znajdą tu indeks konsulatów oraz ambasad mających swoje siedziby w regionie Małopolski.

Nasz adres:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego