Pozycjonowanie w skrócie

Pozycjonowanie sklepu - więcej o tej usłudze

Pozycjonowanie stron to szereg czynności, które mają na celu poprawienie obecności stron w bezpłatnych wynikach prezentowanych w wyszukiwarce. Im wyżej strona wyświetla się w SERP, tym więcej zgromadzi odwiedzających witrynę, co w rezultacie powinno skutkować zwiększeniem konwersji firmy. Innym atutem tego działania jest wzmocnienie rozpoznawalności marki, usługi bądź produktu.

Algorytm Google ocenia wszystkie strony www pod kątem blisko dwustu najrozmaitszych wskaźników. Rezultat tej diagnozy wpływa na to, na której pozycji strona lub jej podstrona pojawi się użytkownikom przeglądarki w wynikach wyszukiwania na konkretną frazę. Za istotne czynniki rankingowe fachowcy do spraw SEO uznają np. linkowanie (zewnętrzne oraz wewnętrzne), responsywność, a także jakość treści.

Wpisując w wyszukiwarkę Google jakieś słowo, użytkownik otrzymuje listę stron, których zawartość została uznana za najlepiej dopasowaną do szukanego hasła. Które adresy wyświetlają się w SERP najwyżej? Przeważnie te, których zawartość jest unikalna oraz dobrze nasycona trafnymi słowami kluczowymi. Na pozycje nie bez wpływu jest też szybkość ładowania się strony (zarówno w wersji na mobile, jak i na komputerze), właściwie zoptymalizowanie kodowanie, a także reputacja stron www kierujących odnośniki do naszej witryny.

Czy powinno się zlecić pozycjonowanie strony albo sklepu internetowego zewnętrznemu podmiotowi?

Google systematycznie koryguje algorytm, dlatego zaleca się powierzyć pozycjonowanie stron oraz sklepów www fachowcom. Właściwym wyborem będzie firma SEO mająca kilkuletnią praktykę w tym obszarze. W takich firmach pracuje szereg specjalistów nie tylko od optymalizacji, ale również kodowania czy copywritingu. Powierzając pozycjonowanie strony podmiotowi zewnętrznemu zaoszczędzone środki i czas można zaprząc w inne działania, które także zwiększą przychód firmy.

Do kogo adresowana jest oferta pozycjonowania stron i sklepów internetowych w Google?

Pozycjonowanie to w głównej mierze usługa skierowana do zarządców stron internetowych, które służą do ekspozycji i sprzedaży produktów bądź usług przedsiębiorstwa. Prowadząc nawet niszową działalność niewyobrażalne jest w dzisiejszych czasach nie założyć strony firmowej albo ją uruchomić, natomiast nie dbać o jej pozycjonowanie. Biznesowi rywale nie śpią w staraniach o dotarcie do nowych klientów. Wedle badań aż 97% klientów szuka w sieci informacji o lokalnych markach, co klarownie wskazuje do jak obszernej grupy klientów można w ten sposób dotrzeć. A wyświetlenie się adresu strony bądź sklepu w pierwszej dziesiątce wyników wyszukiwania znacząco zwiększa szansę, iż internauta zdecyduje się na nasze usługi.

Nasz adres:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]