Masz wirusa na stronie? Zamów usługę czyszczenia infekcji WordPress

WordPress malware. Uzyskaj więcej informacji.

WordPress stał się w ciągu ostatnich kilku lat tak wziętym CMS-em, iż liczbę sklepów oraz stroninternetowych tworzonych z jego wykorzystaniem liczy się w tej chwili w setkach milionów. Częstotliwość korzystania z tego systemu zarządzania treścią powoduje, że strony tworzone na WordPressie bywają częstym celem ataków hakerskich. W razie zawirusowania strony malware, nieodzowne będzie czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Komu zlecić czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania?

Logowanie na stronę jest zablokowane? Informacje zostały zmienione bez Twojej wiedzy? Na stronie znalazłeś linki do nieznanych Ci portali? A może ze strony internetowej rozsyłane są wiadomości-śmieci? To raptem kilka z częstych oznak wskazujących na zawirusowaną witrynę. W takich przypadkach wymagane jest szybka reakcja w celu znalezienia powodu infekcji, a w konsekwencji przywrócenia witryny internetowej do poprawnego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania albo po atakach cyberprzestępców najlepiej zlecić specjalistom od tego rodzaju działań, ponieważ naprawa zainfekowanego WordPressa z reguły przekracza umiejętności osób, które codziennie parają się tylko projektowaniem stron oraz sklepów na tym CMS-ie.

Jak przebiega usuwanie malware WordPress?

Profesjonaliści zajmujący się usuwaniem malware ze stron tworzonych na WordPressie podczas swoich operacji naprawczych wykonują gruntowne sprawdzenie baz danych oraz plików strony. Weryfikują kod użytych na stronie szablonów i wtyczek, a także pliki wp-config oraz htaccess. W toku naprawy zainfekowanego WordPressa implementowane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, obniżające ryzyko kolejnych infekcji. Jeżeli długookresowe zawirusowanie było powodem dodania strony do spisu zagrożeń (m.in. w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z CMS-a specjaliści mogą podjąć także niezbędne działania w celu skreślenia jej z tego typu katalogów. Regularne aktualizowanie CMS-a oraz używanych na stronie www wtyczek jest niezmiernie ważne, gdyż usunięcie wszystkich następstw ataku hakerskiego nie daje pewności, iż analogiczna sytuacja nie przydarzy się za kilkanaście miesięcy.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]