szatersy w salonie, shuttersy wewnętrzne

Zastosowanie shuttersów w salonie i w sypialni

Wewnętrzne okiennice ozdobne, czyli shuttersy, kojarzą się zwykle z domami zaaranżowanymi w stylu południowoamerykańskim czy tropikalnym. Tymczasem ten moduł osłony okna można wykorzystać również w naszych domach – jest to niezwykle wytrzymałe, a równocześnie wyśmienicie prezentujące się rozwiązanie, które w szeregu przypadków zda egzamin lepiej niż popularniejsze obecnie rolety.

Shuttersy w salonie – wyraźnie zwiększają estetykę wnętrza

Okiennice typu shutters w salonie czy w pokoju dziennym, wypełniają dwie funkcje – dekoracyjną oraz praktyczną. Okiennice wewnętrzne dostrzegalnie zwiększają walory estetyczne pokoju. Ich lamele są masywniejsze, co powoduje, że wspaniale poprawiają stylistykę większości okien. Walory estetyczne są arcyważne, gdyż to w salonie przyjmuje się gości, jak również spędza się w nim po kilkanaście godzin w trakcie dnia. Dlatego też warto zatroszczyć się, aby ten pokój nie tylko reprezentacyjny, ale jednocześnie wygodny. Swoboda wybrania kąta nachylenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości światła przenikającego do salonu, co pozwala np. na kompletne jego zaciemnienie, kiedy pragniemy obejrzeć film, bądź jego delikatne ściemnienie, gdy staramy się wytworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – niezmiernie łatwa pielęgnacja

Możliwość kontroli wnikania światła do pomieszczenia jest zdecydowanie najistotniejsza w sypialni. Shuttersy sprawdzą się tu jednakże z jeszcze innego powodu – za ich sprawą da się skutecznie regulować temperaturę wnętrza, która ma przecież znaczny wpływ na nasz spokojny sen. Przy pomocy okiennic wewnętrznych w trakcie lata łatwiej jest utrzymać chłód w sypialni, natomiast w trakcie zimy dłużej utrzymamy w niej ciepło. Do tego okiennice typu shutters tworzą mocną zaporę chroniącą przed donośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to także idealne rozwiązanie dla osób cierpiących na alergie. Na ich lamelach zbiera się mniej kurzu niż w fałdach firan, a ich czyszczenie jest bardzo łatwe i trwa zaledwie parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy świetnie sprawdzą się też w pokoju dziecięcym, w kuchni oraz w łazience.

Nasz adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]