Zastosowanie lonży jeździeckiej

Chcesz nabyć lonżę jeździecką? Wejdź na horse-trade.pl

Lonża jeździecka to przyrząd na co dzień używany w czasie lekcji jazdy konnej oraz treningów. Jakie lonże dla konia są dostępne na rynku? Z czego są produkowane te sprzęty i gdzie rekomenduje się je kupować?

Lonża dla konia – rodzaje oraz jej funkcja

Lonża dla konia to właściwie długa lina, przeważnie 5-8 metrowa, na której prowadzony jest koń w trakcie lekcji jazdy i ćwiczenia technik związanych z trzymaniem wodzy, utrzymywaniem równowagi w siodle, łapaniem strzemion oraz dosiadaniem. Konia prowadzi się po zarysie okręgu, a lonża jest stosowana do kontrolowania zachowania zwierzęcia. Przyrząd ten służy również zawodnikom woltyżerki oraz cyrkowcom do szlifowania technik i zabezpieczania prezentowanych ewolucji. Lonża jest dodatkowo pomocna przy hipoterapii. Lonża jeździecka może także być używana w czasie treningu bez jeźdźca – w takim przypadku służy do treningu młodych osobników oraz zapewnienia im stosownej dawki ruchu.

Lonża jeździecka – postaw na produkty znanych marek

Duże spektrum przyrządów jeździeckich można znaleźć w bogato wyposażonych sklepach internetowych oferujących profesjonalny oprzyrządowanie w rozważnych cenach. Dostarczają one lonże jeździeckie od uznanych wytwórców – m.in. Waldhausen, Kerbl czy Imperial Riding. Interesuje Cię lonża dla konia w turkusowym, czarnymlub różowym kolorze? Sklep internetowy Horse-Trade zapewnia ogromny asortyment akcesoriów, które spełnią wymagania nawet najwybredniejszych dżokejów. W sklepie oferowane są lonże wyprodukowane m.in. z nylonu. Lonże wyposażone są w obrotowy zaczep, a miękkie tworzywo jest miłe w dotyku.

Nasz adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]