Wybieramy kombinezon na motocykl

Zobacz, gdzie zamówić kombinezon motocyklowy.

Korzystanie z motocyklu wiąże się nie tylko z pewnym niebezpieczeństwem, ale często również z odczuwaniem drobnego braku komfortu. Żeby ograniczyć negatywne oddziaływanie poniektórych czynników na przyjemność z jazdy, niezbędne jest zaopatrzenie się w adekwatną odzież. Kombinezon na motocykl czy też specjalne spodnie w komplecie z kurtką zahamują odczuwanie rozpędzonego powietrza, jak również w razie potencjalnego wypadku zdecydowanie obniżą prawdopodobieństwo doznania przeróżnego typu kontuzji. Tak jednakże będzie wyłącznie wtedy, jeśli wybierzemy odpowiedni ich model. Co warto więc kupić? Co będzie najlepsze – model jedno- czy może dwuczęściowy? Na jaki materiał postawić? Na te kwestie odpowiadamy w tym artykule.

Jednoczęściowy kombinezon na motor – nie dla każdego motocyklisty

Jednoczęściowe kombinezony na motocykl wybierają przede wszystkim biorący udział w wyścigach sportowych, doświadczeni motocykliści, jak również osoby z rzadka podróżujące na wielokilometrowych trasach bez dłuższych postojów. Dają one maksymalny poziom ochrony w razie wypadku. Niestety łączy się to z obniżeniem komfortu ich zakładania, ale i przemieszczania się w nim na co dzień, np. ciężko w nim odwiedzać toaletę, co może być sporym problemem. W związku z tym motocykliści, którzy nie jeżdżą na torze sportowym, śmiało powinni kupić dwuczęściowy kombinezon na motocykl. Daje on wystarczającą w większości sytuacji protekcję, a zarazem łatwiej jest go ściągać i ubrać.

Kombinezon na motor – zwróć uwagę nie tylko na jego rodzaj

Budowa kombinezonu motocyklowego to jednak nie wszystko, na co należy zwrócić uwagę nabywając jeden z nich. Tak samo kluczowy jest surowiec, z którego jest on wytworzony. Tu do wyboru mamy z reguły skórę i specjalne materiały tekstylne. Kombinezony skórzane dają mają stosunkowo mały potencjał wentylacji, ale doskonale ochraniają w czasie upadku. Wypada jakkolwiek zaakcentować, iż poniektóre tekstylia – przykładowo te z wytrzymałych polimerów – pod tym względem radzą sobie jednakowo dobrze, a zarazem lepiej „oddychają”.

Nasz adres:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]