Suchościeralne tablice magnetyczne – zalety i ich wykorzystanie

Tablice szkolne łączymy z reguły z zielenią i chmurą pyłu jaka powstawała, kiedy usiłowaliśmy zetrzeć z niej kredowe napisy. Takie tablice, chociaż wciąż są bardzo popularne w polskich szkołach, stopniowo są zastępowane przez suchościeralne tablice magnetyczne.

Suchościeralne tablice magnetyczne – jakie są ich główne zalety?

Białe tablice magnetyczne są w dzisiejszych czasach chętnie stosowane w biurach, korporacjach i urzędach, czyli wszędzie tam, gdzie na krótkich spotkaniach prowadzone są regularne szkolenia albo konsultowane są bieżące tematy i strategie. Plusem takich tablic jest zwłaszcza to, że do pisania na nich wykorzystuje szybkoschnące markery, które łatwo się wymazuje za pomocą gąbki bądź szmatki do tablic magnetycznych. Podczas ścierania tusz z markerów nie wytwarza pyłu, dlatego ręce pozostają czyste i na odzieży nie osadza się kreda, jak w przypadku popularnych tablic szkolnych. Drugim atutem tablic magnetycznych, jak sama nazwa wskazuje, jest możliwość użycia magnesów, za pomocą których można przyczepić do jej powierzchni przeróżne lekkie elementy, urozmaicając w ten sposób prezentację. Utrzymanie tego rodzaju tablicy w czystości jest nadzwyczaj proste. Wystarczy regularnie przetrzeć jej powierzchnię specjalnym płynem, który wyciera pozostałości tuszu oraz tłuszcz. Płyn ma także właściwości konserwujące i nabłyszczające, co pozwoli na zachowanie tablicy w bardzo dobrym stanie przez wiele lat. Jeśli zamierzamy kupić suchościeralną tablicę magnetyczną do biura, rozsądnie dopasujmy rozmiar do wielkości sali, w której będzie ona powieszona. Powierzchnia o rozmiarze 90×60 czy 120×90 może okazać się zbyt mała, dlatego warto rozważyć zakup tablicy w rozmiarze 150×100 lub większym.

Tablica magnetyczna do domu – jak jej użyć?

Mała tablica magnetyczna za to znakomicie sprawdzi się w mieszkaniu. Nie wiesz jak ją wykorzystać? Zawieś ją w kuchni, a gdy zauważysz, iż kończy Ci się jakiś produkt (sól, cukier czy ryż) zanotuj tę informację na tablicy. Kiedy będziesz jechać do hipermarketu, łatwiej będzie Ci skompletować listę naprawdę niezbędnych zakupów. Z kolei w pokoju dziecka tablica magnetyczna przeistacza się w zabawkę, która przenigdy się nie znudzi, nawet nastolatkowi. Dziecko codziennie może tworzyć nowe rysunki, przy czym nie zużyje papieru, a w wykładzinę nie wbiją się wiórki z kredek i ołówków. Cała rodzina może także spędzić weekendowy wieczór na grze w wisielca, kalambury albo tworząc jak największą ilość słów z wylosowanych liter. Tablica magnetyczna posłuży też rodzicom, którzy pragną pomóc dziecku w nauce liter lub podstaw matematyki.