Stolik kawowy – praktyczny i estetyczny element salonu

Stolik kawowy powinien być funkcjonalny i komfortowy w użytkowaniu. Wypada także mieć na uwadze, że jest to ciekawy element wystroju domu. W zależności od naszych wymagań możemy przebierać wśród licznych typów stolików. Jaki jednakże będzie najodpowiedniejszy?

Jak dobrać stosowny stolik kawowy do mieszkania?

Podczas zakupów stolika powinno się rozważyć parę kwestii. Czy w czasie picia kawy czytamy np. czasopisma lub książki? Czy zawsze pijemy kawę w tym samym pomieszczeniu? W jakim stylu zaaranżowana jest przestrzeń domu? Odpowiedzi na te pytania mogą ułatwić nam dopasowanie stolika do indywidualnych potrzeb.

Typy stolików kawowych

Dla tych, którzy cenią sobie optymalne rozwiązania rekomendowane są stoliki kawowe z dodatkową półeczką. Z takim stolikiem możemy nie tylko dobrze zagospodarować niewielką powierzchnię mieszkania, ale również bez trudu utrzymać w nim porządek. Warto zastanowić się także zakupem modelu z blatem, który można zsunąć.

W przypadku niedużej powierzchni do wykorzystania, można zastanowić się nad kupnem stolika z owalnym blatem, który zajmuje mniej przestrzeni niż te w tradycyjnej formie. Kreatywnym rozwiązaniem są stoliki z blatem w postaci tacy, które są zarówno praktyczne, jak i efektowne.

Uznaniem cieszą się także stoliki modułowe, które są skonstruowane są w taki sposób, żeby wsuwać je pod siebie. Ponadto stoliki o kształcie hexagonu można swobodnie łączyć z większą liczbą modułów. Z kolei tym, którzy lubią pijać kawę w szerszym gronie, poleca się ławy lub stoliki z możliwością rozłożenia.

Przydatne wskazówki

1. Stolik z okrągłym blatem będzie dobrym rozwiązaniem dla osób dbających o bezpieczeństwo dzieci bądź zwierząt.
2. Jeśli dbamy o ekologię, to warto rozważyć zakup stolika DIY (Do-It-Yourself), na przykład zrobionego z europalet. Niestandardową alternatywą jest zastosowanie drewnianego pieńka bądź zabytkowego kufra w charakterze kawowego stolika.
3. Blat stolika do kawy powinien dosięgać poziomu siedziska, czyli ok. 50-55 cm. Jeśli zamierzamy umieścić go z boku fotela, to dla pełnej wygody użytkownika musi sięgać do poziomu podłokietnika.