Rynny metalowe i plastikowe – orynnowanie dachu

Chcesz zamówić rynny metalowe? Sprawdź https://regamet.pl/akcesoria-dachowe/.

Systemy dachowe składają się z wielu elementów. Pośród tych, które mają najistotniejsze znaczenie z punktu widzenia ich wytrzymałości i wygody użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono pozwala na sprawne odprowadzenie wody opadowej i tym samym uniknięcie wielu kłopotów wynikających z jej kumulowania się. Nie powinniśmy więc lekceważyć wyboru prawidłowych elementów wchodzących w jego skład. Niemniej jednak jest to zagadnienie niełatwe i wymagające fachowej wiedzy oraz kwalifikacji – tak samo jak zakładanie rynien. Co w takim razie powinniśmy o nich wiedzieć? Jakie dokładnie funkcje pełnią takie systemy? Z jakich elementów się one składają? Na co zwrócić uwagę przy ich doborze?

Systemy rynnowe – z jakich elementów są tworzone?

Systemy stanowiące orynnowanie dachu składają się z 3 części, które z kolei zbudowane są z szeregu pomniejszych modułów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z różnego przekroju rynien otwartych (tak zwanych korytek), do których spływa deszczówka schodząca z dachu, składają się na nie także rynny pionowe oraz elementy znajdujące się blisko gruntu lub pod ziemią, których rolą jest odprowadzenie wody do kanalizacji. Samo orynnowanie dachu tworzą proste rynny łączone za pomocą łączników, a na rogach dachu – narożników. Są one montowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Połączenie orynnowania dachu z rynną pionową stanowi sztucer wraz z sitkiem, które jest odpowiedzialne za zatrzymanie różnych zanieczyszczeń mogących trafić się do rynny pionowej, a następnie do kanalizacji.

Rynny PCV, plastikowe czy metalowe – co wybrać?

W asortymencie hurtowników dostępne są systemy rynnowe wyprodukowane z różnych materiałów – m. in z metalu czy też tworzyw sztucznych. Które z nich będą najodpowiedniejszym wyborem? To zależy od rodzaju obiektu budowlanego oraz tego, w jakim stopniu jest on wystawiony na opady atmosferyczne. Decyzję o doborze konkretnego orynnowania powinno się zatem przedyskutować z ekspertem.

Nasz adres:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08