opony motocyklowe

Opony do motocykli – stawiaj na jakość i właściwe dopasowanie

Opony to bezspornie jeden z najistotniejszych modułów każdego jednośladu. To jedyne części, które w czasie jazdy dotykają podłoża drogi, więc to one mają największy wpływ na osiągi, wygodę oraz bezpieczeństwo jazdy. To silne powody ku temu, aby ich dobór sumiennie zaplanować i nie starać się zaoszczędzić na kupnie taniego ogumienia. Na co więc zwrócić uwagę, by mieć pewność, że wybieramy opony najlepszej jakości, a równocześnie właściwie dobrane do typu motocykla, typu pokonywanych zwykle dróg oraz naszego stylu jazdy?

Opony do motocykli – stosować się do wskazówek producenta maszyny

Każdy model motocykla ma wskazany jeden rozmiar opon, którego nie należy zmieniać. Wprawdzie w przypadku aut podmiana rozmiaru często okazuje się uzasadniona, to dla kierowców motocykli zwykle źle się kończy. Kupując opony motocyklowe musimy zatem sumiennie stosować się do zaleceń producenta motocykla, bowiem założenie nieodpowiedniego ogumienia może mieć duży wpływ na stabilność i sterowność pojazdu.

Opony do motocykli – o czym informuje indeks prędkości oraz nośności?

Wybierając opony do motocykli, trzeba uwzględnić też inne ich właściwości, za sprawą których dokładniej dobierzemy je do praktykowanego stylu jazdy. Pod tym względem decydujący jest indeks prędkości – wyższy wskaźnik oznacza większą szybkość uda się osiągnąć na tym modelu opon. Niemniej ważny jest także indeks nośności, który informuje o tym, jaki maksymalny balast uniesie dane ogumienie.

różnią radialne i diagonalne opony do motocykli?

Przy wyborze opon motocyklowych trzeba zwrócić uwagę również na kontur ich osnowy, na tak zwany karkas. Pod tym kątem rozróżniamy 2 typy opon – radialne oraz diagonalne. Te drugie, ze względu na nieskomplikowaną budowę i sprawdzają się zwłaszcza w jeździe terenowej. Opony radialne zaś charakteryzuje promieniste ułożenie osnowy oraz wyjątkowa sztywność, co powoduje, że są odpowiednim wyborem do maszyn wyczynowych.

Nasz adres:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]