Mopy profesjonalne – szybkie i efektywne mycie podłogi

Sprawdź, gdzie zamówić wiadro z mopem

Czyszczenie podłogi zdaje się bardzo prostym obowiązkiem – wystarczy woda, odpowiednia ilość płynu i mop. Jednak sprawa się komplikuje, jeśli chodzi o dużą powierzchnię lub nietypowe, ciężkie do usunięcia zabrudzenia. Wtedy należy sięgnąć po specjalistyczne środki czystości i mopy profesjonalne. W czym kryje się ich przewaga nad tradycyjnymi, używanymi codziennie sprzętami? Dlaczego, pielęgnując podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, należy sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do podłóg?

Mopy profesjonalne – czym się wyróżniają?

Na wydajność mopa mają wpływ zwłaszcza dwie cechy – materiał, z którego go wykonano oraz jego szerokość. Od pierwszej zależy chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia oraz jego wytrzymałość. Warto także mieć na uwadze, że twardsze włókna lepiej ścierają pobrudzenia niż miękkie. Drugi atrybut decyduje o tym, jaką powierzchnię będzie można wytrzeć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest szczególnie istotna, gdy mop ma być wykorzystany do mycia posadzek o znacznej powierzchni – na przykład hallów, parkietów na boiskach czy sal tanecznych.

Sam mop do podłóg to nie wszystko!

Mop jednak nie wystarczy, by pracownicy zespołów sprzątających mogli błyskawicznie i efektywnie myć posadzki. Niemal równie istotne są też dodatkowe akcesoria. Wśród nich szczególną uwagę należałoby zwrócić na trzonek. Jego długość powinna być dostosowana do wzrostu pracownika, a on sam ma być w miarę lekki. Tylko wtedy obsługa mopa nie będzie znacznym nadwyrężeniem. W przypadku mopów płaskich ważne jest też jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyżymania mopa, a prawidłowo dobrane znacznie ułatwia i skraca czas pielęgnacji posadzek. W trakcie czyszczenia rozległych powierzchni rekomendujemy wybrać zestaw wiadra z mopem.

Nasz adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]