Meble z drewna litego – dbaj o nie, a przetrwają dziesięciolecia

Zdobądź więcej informacji o ofercie zakładu stolarskiego na rabwood.sklep.pl.

Współcześnie także w niewielkich miejscowościach bez przeszkód można pokazać na mapie rozmieszczenie znanych salonów meblowych. Ich asortyment jest często tak duży, iż wchodząc do takiego sklepu można w kilka godzin zaaranżować każdy pokój. Jednak umeblowanie ze znanych sieci wykonane jest na ogół z łatwych w obróbce i lekkich płyt pilśniowych. Rzadko dorównują one wytrzymałością oraz urokiem meblom z litego drewna, zaprojektowanych przez profesjonalistów z manufaktur stolarskich, a następnie wykonanych z dbałością o każdy szczegół.

Meble dębowe są stosunkowo droższe, lecz przetrwają dziesięciolecia

Zamówienie mebli produkowanych w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy z trudem można nazwać inwestycją na lata. Systemy meblowe z większości sieciówek już po kilku latach będą wykazywać poważne przejawy eksploatacji: zawiasy się obluzują, okleina imitująca drewno rozerwie się na zagięciach, a tylne ścianki z chudej płyty pilśniowej z czasem się złamią bądź odkształcą. To nie są meble naszych babć i dziadków, które przechodziły z pokolenia na pokolenie w zasadzie nienaruszonym stanie. Meble z litego drewna w dzisiejszych czasach nie są wbrew pozorom rzadkością na rynku, jednakże nie są tak rozchwytywane, gdyż łatwiej, taniej i szybciej jest Polakom zrobić zakupy w marketach meblowych. Oczywiście, klient bierze pod uwagę, że meble dębowe na ogół kosztują stosunkowo więcej i, jeśli wytwarzane są na zamówienie, niekiedy czeka się na nie nawet parę tygodni. Jednak w zamian za to kupujący dostaje mebel, który przetrwa dekady, o ile będzie się go odpowiednio pielęgnować. A utrzymanie w dobrym stanie wyrobów z litego drewna wcale nie wymaga dużego nakładu pracy.

Zaniedbane meble z litego drewna da się odnowić

Oprócz nadzwyczajnej trwałości wyroby z litego drewna posiadają też wiele innych walorów, co sprawia, że nieprzerwanie są polecane i promowane przez najlepszych architektów wnętrz. Meble z litego drewna nawet o prostym wyglądzie dodają pomieszczeniom klasę. Meble drewniane dają przytulność łączoną z ogniskiem domowym, a także uwydatniają przywiązanie ich właściciela do tego co naturalne. Lite drewno rewelacyjnie pasuje do różnych stylów aranżacyjnych, a więc komoda czy stół zamówiony do pokoju w stylu vintage można będzie bez trudu wpleść za jakiś czas w nowy, na przykład industrialny wystrój. Co ważne, nawet jeśli ktoś zapomni o regularnej pielęgnacji mebli, wyroby z drewna litego przeważnie da się stosunkowo łatwo odnowić.

Nasz adres:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]