Ług, bejca i woski do podłóg – czym można zabezpieczyć drewno?

Jeśli chcesz zamówić oleje do drewna na zewnątrz, odwiedź tę stronę

Środki do ochrony drewna to produkty wykorzystywane zarówno do mebli znajdujących się na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jak działają impregnaty do drewna i z jakiej przyczyny powinno się konserwować nimi meble?

Środki do konserwacji drewna – zastosowanie

Drewno to materiał, który nadaje wnętrzu przytulnego charakteru. To surowiec często wykorzystywany do produkcji mebli oraz elementów wykończeniowych (okładziny na schody, podłogi, balustrady). Dostępne na rynku środki do konserwacji drewna zabezpieczają surowy materiał przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych – promieniowania UV czy wilgoci, dzięki czemu meble pozostają w nienagannym stanie przez wiele lat. Znakomite rezultaty zapewnia olejowanie i woskowanie drewna, a imponujące efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie dwie czynności umożliwiają uzyskanie ciekawych efektów kolorystycznych – na przykład odpowiednie wybarwienie drewna dębowego.

Środki do pielęgnacji mebli i podłóg drewnianych

Dostępne w sprzedaży impregnaty do drewna na zewnątrz uzupełnione są o oleje o niskim poziomie lotnych związków organicznych. Impregnuje się nimi deskę tarasową, meble ogrodowe, huśtawki oraz mnóstwo innych elementów. Z kolei preparaty wykorzystywane do pielęgnacji i impregnowania podłóg nadają im piękny blask, co zdecydowanie podnosi walory estetyczne desek. Perfekcyjnie zestawione składniki zawarte w impregnatach powodują, że parkiet jest bardziej odporny na zniszczenia i eksploatację. Należy niemniej jednak pamiętać, iż drewniane podłogi należy pielęgnować w należyty sposób – myć przy pomocy środków na bazie wosków i olejów.

Nasz adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]