listwa podłogowa, listwa podłogowa

Listwy podłogowe – jakie wybrać?

Wydają się niewiele wnoszącym detalem, jednakże ich stylistyka ma duży wpływ na wystrój pomieszczenia. Listwy podłogowe, bo o nich właśnie mowa, to elementy, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale również umożliwiają estetyczne przeciągnięcie przewodów i zabezpieczają dolną część ściany przed ubrudzeniem i uszkodzeniem, co jest ważne w szczególności w pomieszczeniach, po których chodzimy w obuwiu. To na pewno wystarczający argument, aby nie lekceważyć ich doboru i dokładnie przemyśleć decyzję o kupnie konkretnego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z PVC lub MDF

Drewno to materiał wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie podkreśla charakter pomieszczenia i bardzo dobrze współgra z eleganckimi dodatkami czy meblami – zwłaszcza, jeśli mówimy o listwach drewnianych z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla klientów z ograniczonym budżetem rozsądnym rozwiązaniem będą natomiast listwy podłogowe wytworzone z PVC bądź MDF, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

We wnętrzach urządzonych w nowoczesnym stylu warto montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i one mogą być wytworzone zarówno z różnych materiałów, jak i z drewna. Współczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną paletą barw – na ogół w odcieniach bieli, beżu lub szarości, choć dostępne są nawet listwy czerwone i fioletowe. Listwa podłogowa może mieć również nietypowy kolor, pod warunkiem, że nabędziemy ją w wersji białej i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Nasz adres:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]