Kompletujemy ubiór jeździecki – czapsy i sztylpy

Dowiedz się więcej o czapsach na horse-trade.pl/pl/c/Czapsy%2C-Sztylpy/26

Zgodnie z opinią wielu dżokejów najodpowiedniejszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą cholewą do kolan. I choć faktycznie w tym sporcie sprawdzają się doskonale, nie znaczy, że nie mają wad. Główną z nich jest ich koszt – najlepsze modele oficerek mogą kosztować około kilku tysięcy złotych. Na dodatek zakładanie oraz jazda w oficerkach bywa w dużej mierze utrudnione ze uwagi na konieczność noszenia spodni z grubszej tkaniny, nie zawsze mieszczącej się w cholewce obuwia. Tych wad nie posiadają na szczęście sztylpy i czapsy.

Sztylpy i czapsy jeździeckie – charakterystyka

Czapsy i sztylpy to elementy przedłużające sztyblety, gwarantujące protekcję pozostałej partii nóg jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze sięgają do pachwiny, zapewniając zabezpieczenie dla całej nogi, zaś drugie – ochraniają jedynie łydkę sportowca, ponieważ kończą się na kolanie. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są wytwarzane z różnych surowców. W sprzedaży zazwyczaj znajdziemy czapsy i sztylpy skórzane, jednak poza nimi dostępne są także modele wyprodukowane z tworzyw sztucznych albo tkaniny.

Jakie czapsy i sztylpy wybrać?

Dwa ostatnie rodzaje cechują się dużo niższą ceną. Tym samym są polecane jeźdźcom z ograniczonym budżetem , jak również dzieciom, szybko wyrastającym z kolejnych rozmiarów. Warto zauważyć, że czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej nosi się je latem i wiosną. Obszerny wybór sztylp i czapsów znajdziemy w sklepach internetowych – modele idealnie dobrane do swoich potrzeb kupią więc też jeźdźcy mieszkający w miejscowościach, w których brak dobrze wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Nasz adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]