Kaski i toczki do jazdy konnej – czym się różnią?

Jeśli szukasz kasku jeździeckiego, odwiedź ten adres

Jazda konna należy do tych dyscyplin sportowych, gdzie zagrożenie upadkami jest szczególnie duże. A te, przez znaczną wysokość oraz prędkość, bywają naprawdę groźne. Na uszkodzenia podatna jest przede wszystkim głowa jeźdźca, która bezwzględnie winna być właściwie chroniona. W sklepach z artykułami dla entuzjastów jeździectwa można nabyć 2 typy ochrony na głowę – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Które z nich jednak dają lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych produktów?

Toczek czy kask jeździecki? Co wybrać?

Zwyczajna, myśliwska czapka była pierwszą jeździecką osłoną głowy. Jej fason był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek jeździecki jest zwykle wykonany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią między tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie zapewnia jednakże tak solidnej protekcji jak kask, przez co rekomendowany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niewielkiej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej wypada kask jeździecki, który jest używany przez wyczynowych sportowców i ma atesty stosownych organizacji – w Polsce jest to PZJ.

Kupujemy toczek lub kask jeździecki

Najważniejsza kwestia przy doborze kasków jeździeckich to bezpieczeństwo. Kask powinien dysponować stosownymi certyfikatami, jak również pozwalać na regulację rozmiaru lub być idealnie dopasowany do kształtu głowy dżokeja. Do kasku warto dokupić akcesoria – w szczególności pokrowiec, który ułatwi jego przenoszenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Kupując kask do jazdy konnej nie należy także iść na kompromis. Tym samym, jeśli w naszej okolicy nie wypatrzyliśmy odpowiedniego modelu, można złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Nasz adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]