Kapsułki z kawą – zawsze idealne espresso i latte

Dowiedz się, gdzie kupić kapsułki z kawą, wejdź na cafessima.pl.

Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez kubka ciepłej, smakowitej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na następny dzień pracy. Przy dobrej kawie spotykamy się również ze znajomymi, podjadając ciastka galeriach handlowych i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o najświeższych wydarzeniach w polityce. Napój ten jest nam znany od kilkuset lat, ale w dalszym ciągu pijemy go z reguły w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bo tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kawa w kapsułkach równie dobra jak w kafejce

Gdy pragniemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich odmian bądź fantazyjnie przygotowaną udajemy się przeważnie do kawiarni, bo niewielu z nas potrafi przygotować różnorodne napoje kawowe. Nie umiemy dobrać właściwej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, więc nie wiemy jak zamienić espresso w idealne cappuccino, macchiato czy latte. Dlatego modna od dekad, a w Naszym kraju tak naprawdę dopiero w kilku ostatnich latach, stała się kawa w kapsułkach, którą można przyrządzić w kilka minut w niewielkich dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki do kawy? Przede wszystkim dlatego, że posiadając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się idealnie odmierzona porcja kawy, aromatów oraz ewentualnie mleka, a naszym zadaniem jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w pojemniku, dodanie do ekspresu należytej ilości wody, podstawienie filiżanki bądź kubka o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż sprzęt wypełni całą robotę za nas.

Kapsułki kawy do ekspresu – dobra kawa w niewysokiej cenie

Ekspresy na kawę w kapsułkach nie są drogie – niewielkie modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 250 zł. Same kapsułki kawy do ekspresu to też nie jest duży koszt. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. latte można zaparzyć w domu za niecałe 1,20 zł. Cena waha się oczywiście zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z identycznym napojem serwowanym w kafeterii, jest to zwykle ok 10%-20% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest bez wątpienia ich dużą zaletą. Amatorzy kawy jednakże zastanawiają się często czy posiadając ekspres jednej firmy nie zostaną ograniczeni do zakupu kapsułek z kawą tylko od jednego producenta. To nieuzasadnione obawy. Aktualnie do wszystkich popularnych systemów, takich jak Tchibo Cafissimo, Nespresso czy Nescafe Dolce Gusto można kupić kompatybilne kapsułki.

Nasz adres:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]