akcesoria motocyklowe kraków

Jeździsz na motorze? Poznaj przydatne akcesoria motocyklowe

Jazda na na motorze to czysta przyjemność. Istnieją metody na to, by przemieszczanie się jednośladem przynosiło znacznie więcej zabawy, a przy tym było wygodniejsze oraz bezpieczniejsze. Sprawią to dodatkowe akcesoria, w które każdy kierowca powinien zaopatrzyć swoją maszynę. Wybór takich akcesoriów motocyklowych jest duży i obejmuje produkty, w których najistotniejsza jest ergonomiczność, jak i dodatki, które wpływają na wygląd maszyny. Opiszemy kilka najciekawszych oraz wyjątkowo użytecznych.

Akcesoria motocyklowe, które ochronią kierowcę przed silnym strumieniem powietrza

Im szybciej jedziemy, tym większy oraz silniejszy strumień powietrza oddziałuje na sylwetkę motocyklisty. Wiąże się to ze sporym dyskomfortem. Silny wiatr powoduje, że szybciej czujemy chłód. Rozpędzone powietrze potęguje też hałas otaczający motocyklistę i powoduje, iż na osłonie kasku roztrzaskują się insekty, co znacznie zawęża widoczność. Można jednakże nie dopuścić do podobnych sytuacji montując deflektor, który skieruje pęd powietrza w inną stroną.

Pozostałe praktyczne akcesoria motocyklowe

Crash pady i tank pady

Jazda na motorze niestety jest nierozłącznie powiązana z groźbą upadku. Spokojny oraz rozważny styl jazdy znacznie redukuje to ryzyko, jednak nie niweluje go w pełni. Pomijając zabezpieczenie samego kierowcy, należy zadbać także o ochronę maszyny. Tutaj pomogą tank pady i crash pady, innymi słowy niewielkie elementy, mocowane na wielu częściach motocykla (np. na zbiorniku paliwa bądź do przedniej i tylnej osi). Pochłaniają one znaczną część energii w czasie upadku, a przy tym chronią powierzchnię lakieru przed ewentualnym zarysowaniem.

Dodatkowy uchwyt dla pasażera

Motocykliści często oferujący innym podwózkę powinni zadbać o ich wygodę oraz bezpieczeństwo. W tym przypadku niezastąpiony jest uchwyt dla pasażera zapewniający mu większą równowagę aniżeli tylne rączki.

Nasz adres:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]