Jakie są różnice pomiędzy rodzajami kontenerów na odpady

Chcesz zamówić kontenery stalowe? Sprawdź ekombud.pl

Na rynku dostępne są w najróżniejsze modele kontenerów na odpady. Te najpopularniejsze używane są jako kontener na gruz lub złom, a także przy magazynowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Jest jednakże wiele typów odpadów, które wymagają zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one odmienną konstrukcją oraz dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Które materiały można magazynować w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy oferują producenci i czym charakteryzują się poszczególne modele?

Kontenery stalowe – rodzaje i ich główne zastosowanie

Kontenery powinny być dopasowane do specyfiki gromadzonych i transportowanych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zostały zaprojektowane z myślą o takich odpadach jak gruz, złom, stare płytki ceramiczne lub parkietowe, jak również zdemontowane elementy okien i drzwi – na ogół służy do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych czy też wytwarzających granulaty świetnie sprawdzają się zaś kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym zapobiegającym rozsypywaniu się zawartości. Do przechowywania odpadów w płynnych lub półpłynnych najlepiej nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – dla magazynów oraz firm transportowych

W przypadku ładunków o znacznych rozmiarach, które nie są odpadami czy też potrzebują selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest powleczona plandeką, po rozsunięciu której (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwy jest momentalny rozładunek kontenera. Tego rodzaju kontenery wytwarzane są najczęściej dla firm transportowych i magazynów.

Nasz adres:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]