Drzwi drewniane wejściowe – połączenie nowoczesności z tradycją

Dalsze informacje o drzwiach zewnętrznych ocieplane

Drzwi zewnętrzne wykonują wiele zadań – zabezpieczają przed wtargnięciem osób niepowołanych, izolują od hałasu docierającego z ulicy oraz chronią dom przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Kiedy założyć drzwi dwuskrzydłowe? Czemu opłaca się wybrać drewniane drzwi zewnętrzne?

Drzwi zewnętrzne nie odkształcają się

Kupno drzwi zewnętrznych to jedna z najistotniejszych decyzji, jakie musi podjąć każdy posiadacz domu. Drewniane drzwi zewnętrzne już od dawna cieszą się ogromnym uznaniem, z uwagi na swoje właściwości oraz wytrzymałość. Naturalny surowiec wygląda doskonale i da się go wykończyć na wiele sposobów. Poprawnie skonstruowane drewniane drzwi wejściowe wyróżniają się niewysokim współczynnikiem przenikania ciepła i są energooszczędne, co sprawia, że opłaty za ogrzewanie nie są za wysokie, a mimo wszystko w mieszkaniu panuje komfort termiczny. Szukając drzwi do domu należy zwrócić uwagę na modele o grubości 68 mm albo 92 mm. Wyjątkowym powodzeniem wyróżniają się ocieplane drzwi zewnętrzne wykonane z drewna trójwarstwowo klejonego, dzięki swoich cech – nie wypaczają się i ciężko je uszkodzić, toteż bardzo dobrze sprawdzają się w zabudowie jednorodzinnej. Nowoczesne drewniane drzwi zewnętrzne posiadają najlepsze uszczelki.

Drzwi drewniane dwuskrzydłowe na wymiar

Producenci oferują również wykonanie drzwi drewnianych na wymiar, które są polecane w przypadku nienormatywnych otworów na drzwi. Z kolei drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe to oferta dla osób, którym zależy na nietuzinkowym designie. Jeśli szukamy dwuskrzydłowych drzwi drewnianych na wymiar, należy skorzystać z usług firmy, która wykona nietypowy wzór na zamówienie, a przy tym zapewni kilkuletnią gwarancję na swój produkt. W drzwiach drewnianych można umieścić wspaniale wyglądające szyby, np. ornamentowe. Zamawiający mogą także wybierać spośród szerokiego wachlarza szyldów. Oprócz walorów estetycznych, należy również podkreślić inne przymioty, którymi wyróżniają się dwuskrzydłowe drzwi wejściowe. Coraz częściej zaopatruje się je w zabezpieczenia antywłamaniowe, wobec tego sforsowanie ich jest utrudnione. Zapewnia to domownikom bardzo dobrą ochronę. Dwuskrzydłowe drzwi wejściowe posiadają również wielopunktowy zamek listwowy, a nabywca może zdecydować się na niski próg drewniany bądź aluminiowy. By osłonić powierzchnię drewnianych drzwi wejściowych przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych, w toku ich wytwarzania wykorzystuje się impregnaty najlepszej jakości.

Nasz adres:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]