Drukarka 3D dla różnych gałęzi przemysłu i biznesu. Którą wybrać?

Potrzebujesz drukarek 3D? Koniecznie odwiedź ten adres.

W asortymencie firmy CadXpert natkniesz się tylko na urządzenia od najlepszych producentów tych rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, a także MakerBot oraz FormLabs (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które mamy w naszej ofercie, pracują między innymi w technologiach: SLA, FDM i PolyJet.

Stratasys – wiodący producent na rynku drukarek 3D

Marka Stratasys jest światowym liderem na rynku drukarek 3D. Od przeszło trzech dekad – a dokładnie od 1988 r. – zaopatruje klientów nowoczesne technologie i maszyny. Wyliczono, że korzystając z drukarek 3D oraz innych urządzeń Stratasys można zmniejszyć koszty produkcji i czas na nią przeznaczony nieomalże o 90%. Nadrzędne idee pracy specjalistów marki Stratasys to zapewnianie wysokiej klasy urządzeń i usług, a także pomoc techniczna i merytoryczna. Bestsellery z asortymentu drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, polecane dla biznesu oraz przemysłu. Nowością w ofercie CadXpert jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielka wersja drukarek 3D do szybkiego prototypowania z przemysłową dokładnością.

Drukarki 3D Formlabs – prekursorska technologia LFS

Drugim wiodącym producentem drukarek 3D jest Formlabs. Czym wyróżnia się ta firma w branży maszyn do druku 3D? Formlabs produkuje niezmiernie zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D, a także specjalistyczne sposoby przyrostowego druku, takie jak SLA i SLS. Nowością w ofercie CadXpert jest drukarka Form 3 – niewielki model, pracujący w innowacyjnej, autorskiej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która stanowi rodzaj technologii SLA. Ta drukarka – podobnie jak wszystkie inne urządzenia firmy Formlabs – cechuje się funkcjonalną budową i łatwą obsługą. Czym prekursorska technologia LFS różni się od SLA? Wyraźnie lepszymi rezultatami w druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją oraz prędkością druku, a także dokładniejszym odzwierciedleniem najdrobniejszych elementów. W technologii LFS warunki druku są utrzymane na stałym poziomie, w związku z tym można ekspresowo otrzymać jednakowe makiety, do czego dąży się najczęściej w masowej, powtarzalnej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot – druk w technologii FDM

MakerBot konstruuje wysokiej klasy zaawansowane urządzenia do druku 3D, działające w technologii FDM. Drukarki 3D tego producenta są w szerokim zakresie wykorzystywane w rozlicznych gałęziach edukacji, biznesu, przemysłu i wielu pozostałych. Najświeższy model, czyli drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To sprzęt, który obsługuje materiały dedykowane dla kolekcji MakerBot Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 oraz ABS. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze nagrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Druk jest precyzyjny i trwały, a w czasie procesu wydruku nie dochodzi do przemieszczenia się warstw ani nie pojawiają się wypaczenia.

Nasz adres:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]