Dlaczego warto zaopatrzyć się w maskę ochronną?

Potrzebujesz maseczki ochronnej? Koniecznie odwiedź tę stronę

Do niedawna maseczki ochronne kojarzyły się tylko z medykami albo grupami turystów odwiedzającymi Polskę. W ostatnim okresie z uwagi na pojawiające się często ciężkie choroby zakaźne przenoszone drogą kropelkową, maseczki jednorazowe oraz te wielokrotnego użytku są coraz częściej zakładane przez Polaków.

Po co nam maska ochronna na twarz?

Maski ochronne zasłaniają nos i usta, dzięki czemu zagrożenie przedostania się wirusów i zarazków do systemu przez śluzówkę jest ograniczone. Niektóre maski zaopatrzone są w przezroczystą plastikową przyłbicę, która zabezpiecza całą twarz, a w szczególności oczy, przez które także może dojść do zarażenia. Maseczki ochronne powinny być noszone przez lekarzy, pielęgniarki i strażaków, którzy są na co dzień narażeni na długotrwałą, bezpośrednią styczność z osobami roznoszącymi chorobę. Pozostałym ludziom takie maseczki posłużą do osłony przed niebezpiecznymi patogenami w trakcie korzystania z komunikacji miejskiej lub pracy. Jest to bez wątpienia koniecznością w czasie zagrożenia zarażeniem się niesłychanie niebezpiecznym koronawirusem COVID-19.

Jaką maseczkę wielorazową do powszedniego używania?

Maseczki powinny być komfortowe oraz umożliwiać bezproblemowe oddychanie. Maseczka powinna mieć kontakt z twarzą tylko nie podrażniającą powłoką tkaniny, przykładowo bawełny. Poleca się nabywać maseczki ochronne, które szyte są z wykorzystywanych w medycynie, certyfikowanych materiałów filtracyjnych i które przed zapakowaniem są ozonowane. Niektóre maseczki służą do wielokrotnego użytku, oczywiście pod warunkiem zastosowania zaleceń zawartych w dołączonej do opakowania instrukcji.

Nasz adres:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]