Czyste powietrze w mieszkaniu – o oczyszczaczach powietrza

Kwestia zanieczyszczenia powietrza trafiła już do świadomości statystycznego Polaka i rzadko jest pomijana. Mieszkańca naszego kraju są świadomi, że jakość powietrza, którym codziennie oddychamy, bezpośrednio oddziałuje na nasze samopoczucie. Dopóki nie będą wprowadzone efektywne rozwiązania, każdy jest zmuszony zadbać o swoje zdrowie, na przykład poprzez używanie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – to już nie nowość w naszych sklepach

Im bardziej rozwinięty region, tym większe jest zagrożenie obecności znacznej kondensacji pyłów zawieszonych PM10 oraz PM2,5. Na rozwój licznych schorzeń płuc podatni są przede wszystkim mieszkańcy większych miast oraz terenów w pobliżu fabryk emitujących do atmosfery pokaźne ilości tych pyłów. Regularne stosowanie oczyszczaczy powietrza jest sposobem na znaczące zmniejszenie szkodliwego oddziaływania zanieczyszczeń na zdrowie. I nie jest to w tej chwili coś nowego na naszym rynku – oczyszczacze powietrza szeregu uznanych producentów, jak np. Wood’s, AirFree bądź Meaco, od lat obecne są w asortymencie polskich sklepów. Co interesujące, poza eliminacją z powietrza pyłów, nieraz posiadają one też inne dodatkowe funkcje.

Oczyszczacze powietrza eliminują nie tylko pyły i mikroorganizmów

Oczyszczacze powietrza dostępne są w kilku rozmiarach, wobec tego bez trudu kupimy urządzenie stosowne do określonej kubatury wnętrza. Są to urządzenia niezbyt ciężkie, więc swobodnie można je przenosić pomiędzy pomieszczeniami. Nie licząc eliminowania z powietrza pyłów PM2.5 i PM10, wychwytują one dodatkowo grzyby oraz mikroorganizmy, które mogą być przyczyną licznych chorób czy też reakcji alergicznych, jak również groźny benzen. Sporo oczyszczaczy powietrza ponadto jonizuje i nawilża powietrze, co wytwarza w mieszkaniu orzeźwiającą atmosferę, a jednocześnie gwarantuje spokojniejszy sen. Niektóre urządzenia posiadają też czujniki alarmujące o wysokim stężeniu CO2. Używanie oczyszczacza powietrza zaleca się przede wszystkim osobom podatnym na alergie.