lampy solne, lampa solna

Czy lampa solna ma pozytywny wpływ na zdrowie?

Niewielkie ozdoby z kamienia i innych minerałów od lat znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z różnorodnych wycieczek po Polsce, a nieraz kupujemy pod wpływem impulsu, ponieważ pasują do stylu, w jakim utrzymane jest mieszkanie. Sporadycznie aczkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – zazwyczaj to zwykłe ozdoby. Minerałem, z którego można jednak wyprodukować obiekty używane na co dzień, jest sól kamienna. Tworzy się z niej najczęściej lampy, ale to nie wszystko.

Lampy solne są jedyne w swoim rodzaju

Lampy solne są estetyczne i bez przeszkód dostosujemy je do wystroju pomieszczenia, bowiem występują w trzech kolorach (białym, szarym, różowym) i w licznych ich odcieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, bo nie ma brył soli o bliźniaczym wzorze krystalizacji oraz kształtach. Ogromnie modne są lampy solne, których klosze wyróżniają się chropowatą, nie oszlifowaną powierzchnią. Coraz częściej jednak rękodzielnicy parający się produkowaniem takich lamp, nadają im regularne formy, np. sześcianu lub walca.

Lampa solna a wyzwalanie ujemnych jonów

Mnóstwo ludzi wierzy, iż lampy solne wywierają dobroczynny wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im przede wszystkim zdolność jonizacji powietrza, innymi słowy wytwarzania ujemnych jonów, które równoważą te produkowane przez wszechobecne urządzenia elektroniczne. Ujemne jony polepszają jakość powietrza i ułatwiają oddychanie m.in. ludziom borykającym się z alergią bądź astma. Blask, jaki emitują tego rodzaju lampy, jest subtelny i kojący, toteż poleca się nabycie ich jednostkom, którym dokucza brak snu lub stres, dlatego że dzięki nim można skuteczniej się zrelaksować. Ale z soli kamiennej nie produkuje się wyłącznie lamp solnych. Wykonuje się z nich także cudowne świeczniki i pojemniczki na bibeloty, a większe bloki z soli wykorzystuje się w gastronomii oraz aranżacji mieszkań.

Nasz adres:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]