Nie tylko misie – ulubione pluszaki najmłodszych

Bogaty świat pluszaków

Pluszak to dla dziecka znacznie więcej niż zwyczajna zabawka. Nie tylko służy jako towarzysz codziennych czynności, ale przede wszystkim zapewnia mu poczucie bezpieczeństwa, kiedy w obok brak dziadków bądź rodziców.

Pluszowe zabawki we wczesnym okresie życia malucha wspierają jego rozwój emocjonalny oraz społeczny. Dzięki nim dzieci uczą się demonstrować emocje i tego, czym jest konieczność opieki nad drugiego człowieka. Kiedy mówimy o przytulankach, pierwszym skojarzeniem jest na ogół klasyczny miś. Jednak świat tych zabawek jest niezwykle obszerny i znajdziemy w nim wiele innych pluszowych zwierzątek, które najmłodsi szybko pokochają.

Pluszaki – zwierzątka znane dziecku z codziennego życia

Podczas spacerów z rodzicami maluchy w mgnieniu oka dostrzegają, iż niektóre dzieci pojawiają się z pieskami, a niekiedy nawet kotami. Tak samo wizyta u rodziny posiadającej czworonożnych pupili wzbudza u najmłodszych zainteresowanie zwierzakami i pragnienie posiadania swojego. I choć psy oraz koty to niesamowita odpowiedzialność, może na nią przygotować dziecko odpowiednia zabawka.

Psy

Pluszowe pieski sprzedawane w sklepach Galerii Bukowski to pluszaki zaprojektowane w oparciu o wygląd prawdziwych ras, np. pudla. Ich sierść, której długość dopasowana jest do rasy zwierzęcia, jest niesłychanie miękka i przyjemna w dotyku. Z taką zabawką dziecko może bawić się w wychodzenie z pluszowym pupilem na spacer albo karmienie o odpowiednich godzinach, dzięki czemu z czasem nauczy się systematyczności i poprawnej opieki nad swoim prawdziwym zwierzątkiem.

Kotki

Inne uwielbiane przez dzieci pluszaki wzorowane na zwierzątkach domowych to kotki i króliki, z których te drugie cieszą się niezwykłym powodzeniem, przede wszystkim wśród dziewczynek. Reprezentatywnym atrybutem oryginalnych pluszowych kotków uszytych przez Galerię Bukowski są ich wąsy, które w odróżnieniu do większości pluszaków nie są wykonane z tworzywa sztucznego, a z miękkiego sznurka. Tak samo ich noski i uśmiechy są wyszywane nicią. Pluszowe kotki szyte są w 2-ch rozmiarach – te małe mają cechy kociaków, a duże – dorosłych kotów. Różnicę widać nie tylko po mordkach pluszaków, ale również po ich sylwetce.

Galeria Bukowski - pluszowy królik Misterious Athos
Galeria Bukowski – pluszowy królik Misterious Athos

Króliczki

Pluszowe króliki to natomiast seria maskotek, w której zarówno dzieci, jak i nastolatki, wypatrzą swojego ulubieńca. Maluchy szaleją za miękkimi Kanini, z wystającymi brzuszkami oraz pociągłymi, zwisającymi uszami. Z króliczków tych można utworzyć dużą rodzinę, gdyż występują one w dwóch wielkościach – 15 i 25 cm. Chłopcy bez wątpienia polubią króliczych przyjaciół z elegancką kokardą u szyi, a dziewczynki duże i małe króliczki z rodziny Princess. Natomiast starsi, którzy wierzą, że zwierzątka te dają miłość oraz harmonię, mogą przypiąć do pęku kluczy drobny pluszowy breloczek.

Pluszowe leśne zwierzątka

Drugą grupą pluszaków są te, wyglądające jak egzotyczne zwierzęta. Maluchy mogą założyć w swojej bawialni puchaty ogród zoologiczny, w którym można będzie podziwiać m.in. pandy lub małpki, i tak spędzać wieczory na zabawie z opiekunami. Sporo kochanych przez dzieci pluszaków to też zwierzątka kojarzące się z życiem poza miastem, np. rozbrykane owce, oraz te zamieszkujące lasy, jak lisy lub sówki. Te ostatnie to świetny podarek dla 7-latków zaczynających naukę. Sowy są bowiem uosobieniem wiedzy i – postawione na blacie biurka – mogą stać się emocjonalnym wsparciem dla młodych uczniów.

Wybieraj bezpieczne zabawki najwyższej jakości

Kupując maskotki dla dzieci, szczególnie najmłodszych, należy wziąć pod uwagę nie tylko samo ich wzornictwo, ale także jakość ich produkcji oraz to, czy są bezpieczne. Pluszaki dla maluchów muszą zawsze spełniać wszelkie europejskie normy bezpieczeństwa, ich szwy muszą być silne, a materiał, z którego są wykonane, nie może powodować alergii. Rodzic powinien również upewnić się, czy pluszak nie posiada plastikowych, drobnych detali, które mogłyby się poluzować, a potem zostać zjedzone przez kilkulatka.