Blacha dachowa – trwałe pokrycia z ocynkowanej stali

Potrzebujesz nowoczesnych blachodachówek? Koniecznie odwiedź ten adres.

Blachodachówki to obecnie jeden z najpopularniejszych rodzajów pokryć dachowych. Nie ulega wątpliwości, że spore zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród budowlańców nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele atutów, czyniących z nich doskonały wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza zabytkowych. Blacha na dach to również bardzo uniwersalna technologia, znajdująca zastosowanie w wielu sektorach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w domach mieszkalnych (wielorodzinnych oraz jednorodzinnych), jak również gospodarczych i komercyjnych. Warto zatem poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, żeby ułożone z jej użyciem pokrycie było estetyczne i, co najistotniejsze, naprawdę silne.

Blachodachówka – charakterystyka i atuty

Blacha na dach wyrabiana jest z odpowiednio dobranych arkuszy stali, która następnie zostaje poddana specjalnej obróbce, zapewniającej jej wysoką wytrzymałość. Kluczowe jest dwustronne ocynkowanie i pokrycie blachy powłoką lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest stosunkowo lekka – na co wpływ ma gęstość użytego materiału oraz jego niewielka ilość – oraz cechuje się licznymi walorami. Wśród nich najistotniejsza okazuje się z pewnością wysoka odporność na oddziaływanie wilgoci i powiązana z nią mała podatność na rdzewnienie. Nowoczesne blachodachówki wyróżnia także duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne m.in. zarysowania, jak również wgniecenia będące rezultatem opadów gradu czy obiektów spadających na dach. Należycie dobrane warstwy lakiernicze są również odporne na działanie promieni UV, co sprawia, iż utrzymują one swoją estetykę nawet po wielu latach od założenia. Żeby jednakże cieszyć się tymi zaletami, blachodachówkę należy kupować w wypróbowanych punktach – najlepiej bezpośrednio od producenta.

Blachy na dach – gdzie najlepiej się sprawdzą?

Blacha na dach, ze względu na niską wagę, znajduje rozległe zastosowanie przy remontach starych budynków o niskiej lub osłabionej wytrzymałości konstrukcji. Równie dobrze sprawdza się również w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do montażu i stosunkowo tania – oraz przy budowaniu i renowacjach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin też w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do wykorzystywania na dachach o dużym nachyleniu.

Nasz adres:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08