Aparat do masażu uciskowego – możesz go mieć w swoim domu!

Zobacz, gdzie zamówić urządzenie do drenażu limfatycznego w domu, wejdź na https://carepump.pl.

Presoterapia to technika masażu, której rolą jest usprawnienie obiegu limfy w organizmie. Drenaż manualny opracował duński fizjoterapeuta prawie wiek temu – to zbiór rozmaitych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów obrotowych oraz pompujących, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta przystosowuje za każdym razem do miejsca masażu, jak również kondycji zdrowotnej pacjenta.

Urządzenie do masażu uciskowego – stymulacja cyrkulacji chłonki

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci każdego dnia używają urządzenia do presoterapii symulujące masaż manualny. Taki sprzęt to specjalne rękawy podzielone na komory, które nakłada się na obrzękłe kończyny górne albo dolne. Poprzez napełnienie powietrzem poszczególnych przegród rękaw uciska kończynę, wspomagając tym samym przepływ chłonki. Istnieje sporo wskazań do poddania się zabiegowi presoterapii. To m.in. zwyrodnienia stawów, zastoje i obrzęki limfatyczne, a także obrzęki będące wynikiem urazów bądź obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii albo tarczycy). Wykorzystuje się go też w zabiegach natury estetycznej – wspomagająco w trakcie procesu odchudzania czy jako wsparcie w redukcji “skórki pomarańczowej”. Presoterapia jest także na co dzień stosowana wśród sportowców, najczęściej jako etap regeneracji powysiłkowej.

CarePump – urządzenia do masażu uciskowego do użytku domowego

Mnóstwo opcji użycia urządzeń do presoterapii wpłynęło mocno na rozwój tego sprzętu. Współcześnie osoby chętnie korzystające z tej metody masażu mogą przeprowadzić zabieg w we własnych czterech ścianach, dzięki przenośnym urządzeniom Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Urządzenia do drenażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta wyróżniają parametry porównywalne do sprzętu stosowanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu oznacza ilość komór znajdujących się w mankietach – im więcej przedziałów, tym skuteczniejszy jest zabieg drenażu. Maszyny CarePump są dość lekkie i kompaktowe, w związku z tym bez problemu można wziąć je w podróż, przykładowo na zagraniczne zawody sportowe.

Co istotne, poddanie się zabiegowi masażu limfatycznego musi być koniecznie ustalone z lekarzem. Nie rekomendujemy decydować o tym na własną rękę, bo występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to między innymi miażdżyca i choroby wirusowe oraz bakteryjne, które warto uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]